Race Calendar

Mickleden Straddle Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionBib NameNameClubCategory TimeTimeShare
1175Steve FranklinTotley ACMSEN01:46:14
2172Billy CartwrightMatlock Athletic ClubMSEN01:48:42
3142Martyn JamesPorter Valley PloddersMSEN01:48:47
4170Matt LiveseyPudsey PacersMSEN01:49:12
5176Ben CartwrightMatlock Athletic ClubMSEN01:49:45
6151Nicholas BarberPennine Fell RunnersMSEN01:52:59
798Michael FanningHolmfirth Harriers ACMV5001:53:15
834Matthew HayesEast Hull HarriersMV4001:53:46
984Tim StreetHolmfirth Harriers ACMSEN01:54:21
10107Chris WardWakefield District H & ACMSEN01:55:49
11183Michael JonesDelamere SpartansMSEN01:57:26
12103Daniel ShawHolmfirth Harriers ACMSEN01:57:48
1335Stuart CarmichaelEast Hull HarriersMV4001:58:27
14146Ryan WilliamsWakefield Triathlon ClubMSEN01:59:03
15195Austin FrostDark Peak Fell RunnersMV4001:59:18
1648Jonny McLeanHolmfirth Harriers ACMSEN01:59:52
1759Philip HewittHolmfirth Harriers ACMSEN02:00:54
18162Louis WoodSteel City Striders RCMSEN02:01:13
1957Gareth BriggsDark Peak Fell RunnersMV4002:01:16
2021Dan GilbertHorwich RMI Harriers & ACMV4002:01:35
2133Stephen TilfordWakefield District H & ACMSEN02:01:42
2273Alastair JewsburyBingley Harriers & ACMSEN02:01:53
2365Caitlin RiceRibble Valley HarriersLSEN02:02:06
2418Jonny CrostonMSEN02:02:58
25192Andy McMurdoPennine Fell RunnersMSEN02:03:18
2677Chris DuffyDark Peak Fell RunnersMSEN02:03:33
2788Andrew HeysRibble Valley HarriersMSEN02:03:36
2861Emma ClaytonLeeds City ACLSEN02:03:39
2960Jenny BuckWakefield District H & ACLSEN02:04:09
30188Harry ThorpeMSEN02:05:12
31141Dan CookSteel City Striders RCMV4002:06:02
32196Chris BeadleHolmfirth Harriers ACMV4002:06:33
33197Damien BrockieMV4002:07:03
34167Andrew du FeuDenby Dale ACMV4002:07:15
35129Rick SolmanMSEN02:07:34
3626Mariusz KozlowskiAbove 2000MSEN02:07:49
3767Mark EllithornChorley Athletic & Triathlon ClubMV5002:08:06
38187Mark PursellPennine Fell RunnersMV4002:08:30
39128Jon OsborneMSEN02:08:47
40145Dave SolesPennine Fell RunnersMV5002:09:17
41160Tom SheltonMSEN02:10:04
42166Majka KunickaDark Peak Fell RunnersLSEN02:10:28
43122Johnny RidgeDenby Dale ACMSEN02:10:58
44139Hal RobertsSteel City Striders RCMSEN02:11:15
45174Adam NealeCheshire Hill RacersMV4002:11:56
46194Logan AndersonHolmfirth Harriers ACMV4002:12:10
4771George NorrisChorley Athletic & Triathlon ClubMU2302:12:11
4842Lynne CloughChorley Athletic & Triathlon ClubLV4002:13:23
4920Wayne ByramHolmfirth Harriers ACMV4002:13:32
50100James FreemanMV4002:14:03
5172Howard DarwinRotherham Harriers & ACMV5002:14:09
52116Richard SnowdenTotley ACMV5002:14:13
53168Tom NeedhamBingley Harriers & ACMSEN02:14:23
545Paul FairburnLongwood Harriers ACMV4002:14:26
55119Kim SpenceValley StridersLV4002:15:14
56138Joe BrownMV4002:15:33
5722Marcus TaylorBurnden Road RunnersMV4002:15:45
5893David ParkinsonPennine Fell RunnersMSEN02:16:14
59169Jacob HarmanHolmfirth Harriers ACMSEN02:16:17
60126Mark YatesKingstone Runners BarnsleyMV4002:16:26
6196Jake LodgeMeltham ACMSEN02:16:28
62110Jordan MullingerHolmfirth Harriers ACLSEN02:16:53
632Matthew LairdMSEN02:16:57
6411Michal SuwinskiMSEN02:17:28
6546John RobinsonMV4002:17:44
66137John TomlinsonPenistone Footpath Runners & ACMV4002:17:49
67140Julian WarehamMV4002:17:53
68135Jason BroadleyWakefield Triathlon ClubMV4002:18:22
6969Martin QuinnChorley Athletic & Triathlon ClubMV4002:18:28
7095Nigel HolmesPrestwich ACMV4002:18:32
7168Edward GilbertsonChorley Athletic & Triathlon ClubMSEN02:18:57
7286Andrew MillerMSEN02:19:16
73161Joe BuckmanSteel City Striders RCMSEN02:19:19
7482Brian HorsfallMV5002:19:26
7523Gary ForresterEast Hull HarriersMV5002:19:38
76113Andy LewisSettle HarriersMV5002:20:04
773Ben GrantHarrogate Harriers & ACMV6002:20:31
7894Mick WigglesworthAckworth Road RunnersMV4002:20:42
7955Ralph BarkerDenby Dale ACMV6002:21:00
80123Andrew ChalkleyKingstone Runners BarnsleyMV5002:21:23
81177Rowan TempleKirkstall HarriersMSEN02:21:26
82158Nick BurnsSteel City Striders RCMV4002:21:29
83104Luke FieldMV4002:22:04
84186Stewart KempDark Peak Fell RunnersMV6002:22:19
85114Adam BloomfieldDenby Dale ACMV4002:22:36
86165Stephen EllisonMounts Bay HarriersMV4002:22:43
8781Charles ColbournFRAMV4002:22:56
8845Anthony PhilbinMV4002:23:10
89191Matthew HopkinsMV4002:23:23
9085Helena CroftHolmfirth Harriers ACLSEN02:24:04
9153Shaun MollartWakefield District H & ACMV5002:24:06
9236Chris PudneyNewbury ACMV5002:24:29
9338Jim PaxmanDark Peak Fell RunnersMV5002:24:31
9480David HughesAckworth Road RunnersMSEN02:24:49
95180Dave BowenPennine Fell RunnersMV6002:24:58
9612James FletcherSteel City Striders RCMV4002:25:00
97136Steve PerrenMeltham ACMV5002:25:31
9825Andy GreenDenby Dale ACMV4002:25:33
99182Neil HillStadium RunnersMV5002:25:46
10016Adrian BakerDark Peak Fell RunnersMV5002:27:32
101198Neil McCallumSouth Leeds LakersMSEN02:27:41
10266David OwenChorley Athletic & Triathlon ClubMSEN02:27:48
10363Tim HorrocksPennine Fell RunnersMV5002:27:51
104154Shaun AlcockEast Hull HarriersMSEN02:28:18
10544Alan TurnerMV5002:28:22
106164Steve ParkesMSEN02:28:23
10730Marcin KozienskiAbove 2000MSEN02:29:21
10824Andrew WatsonEast Hull HarriersMV5002:30:14
10987Philip HobbsHolmfirth Harriers ACMV5002:30:24
110143Andrew JohnsonBeverley ACMV4002:30:34
1119David WassWorksop HarriersMV5002:30:43
11215Christopher DeaconPenistone Footpath Runners & ACMV5002:31:17
113190Amy DuckSteel City Striders RCLSEN02:31:35
11499Judy HowellsWharfedale HarriersLV4002:32:08
11583Darren HorobinAckworth Road RunnersMV4002:32:13
11629Paul NippressEast Hull HarriersMV5002:33:22
1171Joanne Worboys-HodgsonDenby Dale ACLV4002:34:07
11852Martin HoldingWakefield District H & ACMV5002:34:21
11991Kevin WoodBarnsley HarriersMV5002:34:32
12010Rafal SzymanskiAbove 2000MSEN02:34:37
121125Tim SlackMSEN02:34:40
122102Becky WeightBingley Harriers & ACLV5002:34:55
12390Lee WeatherallKimberworth StridersMV4002:35:02
12497Paul RowlandPennine Fell RunnersMV5002:35:28
125185Richard DixsonPennine Fell RunnersMV4002:35:39
126124Marc VincentPenny Lane StridersMSEN02:35:51
12789Ron ReesPennine Fell RunnersMV6002:36:11
12841Natasha FellowesChorley Athletic & Triathlon ClubLV5002:36:15
129121Michael DixonPudsey PacersMV4002:36:20
13019Graham BarnesMV6002:36:34
13179John SimpsonWakefield Triathlon ClubMV5002:36:35
132159Peter KnightPenistone Footpath Runners & ACMV4002:36:36
133163Elizabeth DooleLSEN02:36:58
1346Caroline BurrellLV4002:37:04
1354Dave TaitDark Peak Fell RunnersMV7002:37:08
136130David BeelSteel City Striders RCMSEN02:37:13
137173Patrick GarlandMV5002:37:41
138179Chris HodgsonPenistone Footpath Runners & ACMV4002:38:04
139171Anna KeysPudsey PacersLSEN02:38:25
140152Rob WillisTotley ACMV4002:40:05
14174Martin HughesChorley Athletic & Triathlon ClubMV4002:40:16
14249John GaffneyMSEN02:40:39
143156Iain RossVegan Runners UKMV4002:40:47
144147Paul HillsPennine Fell RunnersMV5002:41:12
145132Anthony JohnsonGlossopdale HarriersMV5002:41:14
146117Jean ShotterHolmfirth Harriers ACLV5002:41:25
147111Debbie HallHolmfirth Harriers ACLV4002:41:51
14827Anna KozlowskaAbove 2000LSEN02:41:57
149189Christopher ClayMV4002:42:30
150112Isobel WebsterKirkstall HarriersLSEN02:42:55
15147Michael DeanCalder Valley Fell RunnersMV5002:43:41
15239Rose PaxmanDark Peak Fell RunnersLSEN02:44:06
1538David WalkerMV5002:45:24
15464Eleanor LuntLong Eaton Running ClubLSEN02:46:38
15562Tobiah VennMSEN02:46:40
156105James BurtonMV4002:47:08
15776Paul ArpinoChorley Athletic & Triathlon ClubMSEN02:48:19
158144Richard FalkinghamBingley Harriers & ACMV5002:48:35
159155Tony AlcockEast Hull HarriersMV5002:48:35
16054John ParryMV5002:50:04
16156Mat RadbourneMV4002:50:29
16270Stephen BakerChorley Athletic & Triathlon ClubMV5002:50:45
163118Andrew SymondsTotley ACMV5002:51:08
164106Paul ConlanKingstone Runners BarnsleyMV4002:51:18
165127Laura HoggSteel City Striders RCLSEN02:51:48
16613Mark OsborneWakefield Triathlon ClubMV5002:52:27
167120Samara WoodDenby Dale ACLSEN02:52:51
1687Michael StubbsMV4002:53:28
169193Kevin DudleyDark Peak Fell RunnersMV4002:53:53
170153Gordon PalMSEN02:54:13
171131Lee WakelinKingstone Runners BarnsleyMV4002:54:35
172157Katie SeddonEast Hull HarriersLSEN02:54:56
17331Alison HayesEast Hull HarriersLV4002:56:21
17428Ann AllenEast Hull HarriersLV5002:56:56
17540Robert HaworthMV6002:57:32
17632Peter FieldsonLincoln Wellington ACMV6002:58:02
177178Martin BullockPudsey PacersMV5002:59:44
178101Amanda DeanWest Hull Ladies RRCLV5003:00:30
179148Matt BarnesMV4003:02:36
180134John NunnCalder Valley Fell RunnersMV5003:03:55
181133Rachel LeeDenby Dale ACLV4003:06:41
182150Lucinda StoneStaffs Moorlands ACLV4003:09:07
183181Christine BowenGoyt Valley StridersLV6003:12:29
184184Tracy VernonGoyt Valley StridersLV5003:12:31
18537Ian OliverPenistone Footpath Runners & ACMV4003:15:50
18614James NewbyWakefield Triathlon ClubMV6003:15:59
187149Richard ScottneyPennine Fell RunnersMV6003:18:09
18851Claire SheldonBelper HarriersLV4003:18:43
18975Nick MarriottMV4003:25:24
19058David AndersonEast Hull HarriersMV5003:25:29
191108Jane BrankinKingstone Runners BarnsleyLV5003:26:31
19217Leyla BrookeKingstone Runners BarnsleyLSEN03:32:04
19392Annie LightowlerPenistone Footpath Runners & ACLV4003:36:02
194109Claire WilkinsonKingstone Runners BarnsleyLV4003:58:04

Organised by

76 Thorpes Avenue,
Denby Dale,
Huddersfield,
HD8 8TB

Simon Browne
07761 555175