Race Calendar

Lambfoot Loop Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionNameNameClubRace NumberGenderFinish StatusFinish TimeFinish TimeNet TimeNet TimeShare
1Scott NutterKESWICK AC508MaleFinished00:32:4100:32:40
2Blain RooneyBorder554MaleFinished00:34:4700:34:46
3Ryan GaleaNETHERHALL AC540MaleFinished00:36:4000:36:40
4Shane StobbartCUMBERLAND AC516MaleFinished00:37:2500:37:25
5Jordan KellyCUMBERLAND AC496MaleFinished00:37:5700:37:57
6Christopher Raven543MaleFinished00:38:0500:38:00
7Ian RenoufDERWENT AC542MaleFinished00:38:1700:38:17
8Gary PalaCUMBERLAND AC551MaleFinished00:38:3200:38:31
9Mark McBrideDERWENT AC501MaleFinished00:38:3800:38:38
10Angus WightmanKESWICK AC528MaleFinished00:38:4400:38:43
11Andrew DouglasEDEN RUNNERS475MaleFinished00:39:5800:39:57
12Mark FussellBlengdale Runners532MaleFinished00:40:0000:39:59
13Daniel BrewCUMBERLAND AC462MaleFinished00:41:0400:41:03
14Ben NutterKESWICK AC509MaleFinished00:41:4000:41:39
15Stephen MackieNETHERHALL AC499MaleFinished00:42:0200:42:01
16Gerard MulgrewCUMBERLAND AC535MaleFinished00:42:0800:42:06
17Paul ThomasCUMBERLAND AC548MaleFinished00:42:2800:42:26
18Darren Haworth486MaleFinished00:42:5800:42:54
19Max RobertsonWIGTON ROAD RUNNERS512MaleFinished00:43:0000:42:54
20Antony BriscoeCUMBERLAND AC463MaleFinished00:43:0300:43:01
21Chris Joy494MaleFinished00:43:1900:43:17
22Brett MalloyDERWENT AC500MaleFinished00:43:2200:43:21
23David HarperDERWENT AC483MaleFinished00:43:3400:43:31
24Beverley SmithCUMBERLAND AC515FemaleFinished00:43:4000:43:38
25Mike Matthews553MaleFinished00:44:1500:44:14
26Pete MilliganCUMBERLAND AC503MaleFinished00:45:0300:45:02
27Gary ByersCUMBERLAND AC467MaleFinished00:45:1700:45:15
28Martyn MinchellaCUMBERLAND AC504MaleFinished00:45:1700:45:13
29Jonathan GreenTRI LAKELAND547MaleFinished00:46:0000:45:59
30Kevin RobinsonDERWENT AC513MaleFinished00:46:2400:46:23
31Andrew RogersST BEES TRIERS514MaleFinished00:46:3000:46:26
32John MyattEDEN RUNNERS549MaleFinished00:46:3100:46:28
33Stuart Woodall541MaleFinished00:46:3800:46:30
34David BownessCUMBERLAND AC461MaleFinished00:46:4100:46:38
35John BarnesDERWENT AC413MaleFinished00:47:2300:47:20
36John AndrewarthaEDEN RUNNERS534MaleFinished00:47:3200:47:30
37Callum Barclay337MaleFinished00:47:4600:47:44
38John CurranKESWICK AC472MaleFinished00:48:0000:47:59
39Bradley MoonNETHERHALL AC505MaleFinished00:48:0500:48:02
40Pip ConlonCFR536FemaleFinished00:48:0900:48:07
41Leeann BarberKESWICK AC329FemaleFinished00:48:1000:48:08
42David Huddart556MaleFinished00:48:1800:48:14
43Jemma Williamson529FemaleFinished00:48:4800:48:46
44Bryony TowersNETHERHALL AC519FemaleFinished00:49:0300:48:59
45Colin BrowneCARLISLE TRI538MaleFinished00:49:0500:48:58
46Sarah Crake471FemaleFinished00:49:2300:49:19
47Deborah WalkerDERWENT AC524FemaleFinished00:49:4300:49:40
48Saoirse Jennings-Adams545FemaleFinished00:49:4600:49:42
49Raghu VedapanakalDERWENT AC523MaleFinished00:49:5300:49:50
50Joanne HumphreysDERWENT AC490FemaleFinished00:50:0200:49:58
51Mark WoodNETHERHALL AC531MaleFinished00:50:0200:50:00
52Jeff DandyCUMBERLAND AC473MaleFinished00:50:1500:50:12
53James Turner557MaleFinished00:50:3400:50:31
54Craig McCulloch502MaleFinished00:50:3500:50:33
55Isobel GrahamWesterlands Cross Country Club480FemaleFinished00:50:5300:50:50
56Graham TennetHARMENY AC518MaleFinished00:50:5500:50:50
57Paul ArtsCFR539MaleFinished00:51:3600:51:30
58Amy JOY493FemaleFinished00:51:5900:51:55
59Lee ClarkCUMBERLAND AC468MaleFinished00:52:1500:52:09
60Natalie AppletonCUMBERLAND AC293FemaleFinished00:52:1700:52:13
61Anna Norris507FemaleFinished00:52:2900:52:22
62Graham LeggettCUMBERLAND AC533MaleFinished00:52:5500:52:52
63Lisa Turner558FemaleFinished00:52:5900:52:56
64Stella AthertonCUMBERLAND AC304FemaleFinished00:53:3800:53:35
65Louis Pickering511MaleFinished00:54:1300:54:11
66Andrew KellyCUMBERLAND AC495MaleFinished00:54:1900:54:14
67Angela WatsonEDEN RUNNERS525FemaleFinished00:54:2400:54:22
68Jade MalloyDERWENT AC544FemaleFinished00:55:0300:54:58
69Nicky ButlerKESWICK AC466FemaleFinished00:55:1400:55:10
70Piers Tupman521MaleFinished00:55:2500:55:18
71Alice LaneRomsey Road Runners498FemaleFinished00:55:2800:55:24
72Stephen JacksonCUMBERLAND AC491MaleFinished00:55:2900:55:24
73Wayne FoxST BEES TRIERS479MaleFinished00:55:3800:55:32
74Bev FaulderCUMBERLAND AC477FemaleFinished00:55:3800:55:33
75Richard Graham481MaleFinished00:55:4900:55:45
76Tracey KennettCUMBERLAND AC497FemaleFinished00:56:3700:56:32
77Stuart BuchananCUMBERLAND AC464MaleFinished00:57:3800:57:31
78Nicholas DownesCUMBERLAND AC476MaleFinished00:58:0700:58:00
79Karen CowperthwaiteCUMBERLAND AC470FemaleFinished00:58:1100:58:04
80Carreana TaylorCUMBERLAND AC517FemaleFinished00:58:2500:58:19
81Rob Kemp537MaleFinished00:58:3700:58:37
82Lindsay BuckCUMBERLAND FELL RUNNERS465FemaleFinished00:59:0500:59:00
83christine tupman520FemaleFinished00:59:0500:58:57
84Geoff Hiskett488MaleFinished01:00:4301:00:37
85Ian WilsonLancaster runners530MaleFinished01:01:2201:01:17
86Nicola CowanCUMBERLAND AC469FemaleFinished01:01:4201:01:36
87Kayleigh FeaseyNETHERHALL AC478FemaleFinished01:01:5701:01:53
88Clive Graham552MaleFinished01:02:1201:02:04
89Pirailuk Green546FemaleFinished01:03:3401:03:29
90Ian Harvey485MaleFinished01:04:0601:03:58
91Liam Skillen555MaleFinished01:04:4301:04:36
92Angus BlackBODYFIT CUMBRIA RUNNING CLUB450MaleFinished01:05:1201:05:00
93Carol Harvey484FemaleFinished01:05:1701:05:10
94Janice TalbotBODYFIT CUMBRIA RUNNING CLUB550FemaleFinished01:05:5201:05:45
95Steve Bober456MaleFinished01:06:2801:06:20
96Gary PalmerCUMBERLAND AC510MaleFinished01:07:3001:07:23
97Ben Welsh527MaleFinished01:08:3101:08:29
98Debbie HallsworthDERWENT AC482FemaleFinished01:09:0901:09:01
99Dannii Hillier487FemaleFinished01:11:2301:11:20

Organised by

Rodney Lewis