Race Calendar

Denby Dash 2019 Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionBib NameNameClubCategory TimeTimeShare
123Scott HinchcliffePenistone Footpath Runners & ACMSEN00:33:46
252David GreenNorth Shields Polytechnic ClubMSEN00:33:51
3124Chris LawHolmfirth Harriers ACMSEN00:37:01
455Leon FosterLeeds City ACMSEN00:39:18
550Stuart NuttingDenby Dale ACMSEN00:41:36
6117Anthony WrightPenistone Footpath Runners & ACM5000:41:50
7121Joe LawDark Peak Fell RunnersMU2300:41:58
8136Dan StoneRothwell Harriers & ACMSEN00:44:24
9143Steve FowlerBarnsley HarriersM5000:45:28
1027Simon OgierM4000:45:34
1142Andy GreenDenby Dale ACM5000:45:47
1220Shaun ClarksonBarnsley HarriersM5000:46:31
1395Tom GothardMSEN00:46:39
14122Rowena LearyNorfolk Gazelles ACWSEN00:46:47
1583Ian MasonKingstone Runners BarnsleyM5000:46:50
16147Warren BrownSteel City Striders RCM4000:47:29
1769Steve BlackfordDenby Dale ACM6000:47:35
184Richard FiddlingM5000:47:50
19123Alex HarrisMSEN00:47:54
20153Andrew ChalkleyKingstone Runners BarnsleyM5000:48:09
2159Emily Cowper ColesWSEN00:48:26
2224Matt PooleWakefield Triathlon ClubMSEN00:48:44
23103Lesley ParkerPenistone Footpath Runners & ACW4000:49:15
2446Michael StancliffeM4000:49:23
2518Patrick NeedhamBarnsley HarriersMU2300:49:25
2692Martin O'BrienStainland Lions Running ClubM5000:49:49
2779Graeme LeeMeltham ACM5000:50:08
2873Julia JohnsonPenistone Footpath Runners & ACW5000:50:25
2987Paul ElliottMeltham ACM5000:51:03
3085Sara LewisMeltham ACWSEN00:51:19
3162Anita TraynorMeltham ACW5000:51:26
325Iain JohnstoneMSEN00:51:28
3313Anthony SwainRodillian RunnersM4000:51:30
3445Grant HollandWakefield Triathlon ClubM4000:51:56
3543Julia CobhamPenistone Footpath Runners & ACWSEN00:52:11
3681Steven JonesKingstone Runners BarnsleyM5000:52:19
37142Flora SkidmoreDewsbury Road RunnersW6000:52:30
3858Martin BaylissMeltham ACM6000:52:41
3989Lucy FarquharHolmfirth Harriers ACWU2300:52:49
4099Anthony MottStainland Lions Running ClubM4000:53:01
41105Paul ClarkeLonely Goat RCM4000:53:17
4216Katie SharpDenby Dale ACWSEN00:53:34
43148John ParryM5000:53:52
4478Ian EastwoodM4000:53:55
45109Jason SteeleMSEN00:54:01
4697Sam HughesMU2300:54:09
47115Edward HillM5000:54:17
4898Joe RyanM5000:54:37
49138Alison OgleFarsley FlyersW4000:54:59
50126Grace KelleherDark Peak Fell RunnersWSEN00:55:57
5130Martin SwiftBarnsley HarriersM4000:55:59
5263Dave RabyMSEN00:56:06
5333Dave AllembyBarnsley ACM6000:56:09
54140Mike HawkshawFarsley FlyersM5000:57:10
553Stephen SchoolarStadium RunnersM5000:57:12
562Alexa SchoolarStadium RunnersW4000:57:20
5747Andy MaceValley StridersM4000:57:30
588Aaron GillAckworth Road RunnersMU2300:57:41
5967Kelly FordBarnsley HarriersW4000:57:54
6036Ian GambleM7000:58:01
6153Michael MoranRamsbottom Running ClubM4000:58:15
6288Harrison ClarkMU2300:58:30
63118Valentina WrightPenistone Footpath Runners & ACW4000:58:33
6496Robin John Allen StewartMeltham ACM5000:58:35
65107Peter McEvoyDenby Dale ACM6000:58:38
6617David NeedhamBarnsley HarriersM5000:58:59
6722Peter RamsdenDenby Dale ACM6000:59:20
6826Clara CarrDenby Dale ACW4000:59:45
6980Stuart NimmoStadium RunnersM4000:59:50
7025Sarah GodbehereDenby Dale ACW4001:00:18
71111Lauren BlakeWU2301:00:41
72134Emma MoorhouseBarnsley HarriersWSEN01:00:43
73132Jason ShepherdBarnsley HarriersM4001:00:43
74114Debbie NorrisDewsbury Road RunnersW4001:00:45
7521Kate FraserDenby Dale ACWSEN01:01:04
7690Jimmy DavyMSEN01:01:08
7735Elaine GambleW6001:01:18
7894Gilly MarkhamMeltham ACW6001:01:27
7968Tarn KernahanW4001:01:35
80139Heather ParishFarsley FlyersWSEN01:01:39
81155Reuben ArmitageMSEN01:02:00
8274Neal MatthewsSheffield RCM5001:02:10
8334Debbie BlandAirecentre PacersW6001:02:47
84151Lisa ClarksonWSEN01:02:51
8584Simon GreeneNorthern VetsM6001:02:56
86128Ruth ThomasMeltham ACW5001:03:21
8771Trish KayeDewsbury Road RunnersW5001:03:50
8854Andrew LewisHandsworth RoadhogsM5001:03:52
89145Ellie MayLonely Goat RCW4001:03:56
90141Diane SimmonsWakefield District H & ACW5001:04:19
9131Stephen BurnleyBarnsley HarriersM5001:04:20
92102Jon O'HanlonDenby Dale ACM5001:04:26
9372Alexa DaleSheffield RCWSEN01:04:30
946Edward SouthallMSEN01:04:58
95100Tracy MottStainland Lions Running ClubW4001:05:15
96108Richard WhaleHolmfirth Harriers ACM6001:06:26
9764David BarzyckiM6001:06:32
98116GMark RichardsonDewsbury Road RunnersM6001:06:35
9977Karen LamW4001:06:40
100120Myfanwy CrossPenistone Footpath Runners & ACWSEN01:06:46
10157Theresa TateDewsbury Road RunnersWSEN01:06:56
1027Kate SouthallWSEN01:06:58
103110Sarah BarryDenby Dale ACW4001:07:02
10441Elaine WhiteDenby Dale ACW4001:07:17
105144Amanda FowlerBarnsley HarriersW4001:07:41
106152Nicola WomackDewsbury Road RunnersW4001:07:44
10749Jennifer NuttingDenby Dale ACW4001:08:28
10844Christopher WalkerDenby Dale ACM6001:08:38
10961Marie HemingwayBarnsley HarriersW4001:09:09
110131John ExleyKingstone Runners BarnsleyM5001:09:11
11115Tracey PearsonDenby Dale ACW4001:09:39
112112Catherine HigginsDewsbury Road RunnersW4001:09:53
11314Andrew PearsonM4001:10:23
11438David PickersgillM6001:10:44
11537Linda PickersgillW6001:10:47
11632Keith BinneyBarnsley ACM7000:10:50
117125Emily HarrisWSEN01:10:59
11840John GrayMeltham ACM4001:11:03
11986Elaine LinesW5001:11:22
12039Marian BengeHandsworth RoadhogsW5001:11:23
121113Sean BarryM4001:11:28
122106Norman RoperDenby Dale ACM6001:11:36
123129Diane ClewesTotley ACW5001:11:40
124130Jo BissellWSEN00:11:39
12510Catherine WarrenAckworth Road RunnersW5001:11:42
1269Kelly GillAckworth Road RunnersW4001:11:42
127146Gillian BrownW4001:12:02
12819Sally Merchant-EdgeValley StridersW4001:12:41
129149Andrea WoodsideDewsbury Road RunnersW4001:12:42
130133Joanne WardFarsley FlyersW4001:12:45
13182Anna WaltonW4001:12:57
13265Susan HopeDewsbury Road RunnersW5001:13:06
13366Jane RamsdenDewsbury Road RunnersW5001:13:06
134137Russell CottrellFarsley FlyersM4001:13:08
135150Annabel HinchcliffeW5001:14:31
13675Kate PenroseKippax HarriersW6001:14:34
13760Tommy DicksonHorsforth HarriersMSEN01:14:43
13848Deborah WilsonBarnsley HarriersW5001:14:59
139135Erica BellRothwell Harriers & ACW4001:15:56
14051Richard HartleyM5001:17:26
14156Charlotte WillisKippax HarriersWSEN01:20:20
14270Leah SwallowMeltham ACWU2301:21:58
14312Femi Sobo-AllenHolmfirth Harriers ACW5001:22:04
144101Stella TaylorDenby Dale ACW5001:22:11
1451Patrick HenryM6001:23:13
14611Abbie DaggDenby Dale ACW4001:23:30
147154Simon GillibrandMSEN01:23:35
148104Kay ConwayBarnsley HarriersW5001:23:58
149119Kathleen TaylorBarnsley HarriersW6001:23:58
150127Katie CadwellBarnsley HarriersW5001:23:58
15128Daniel HoltMSEN01:24:15
15229Miami HoltSaltaire StridersWSEN01:24:15
15376Graham GuestDenby Dale ACM4001:24:37
15493Deanne WhiteheadW5001:25:36

Organised by

c/o The George Inn
Upper Denby
Huddersfield
HD8 8UE

Anne Middleton
07455 015427