Race Calendar

Denby Dash 2018 Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionBib NameNameClubCategory TimeTimeShare
147David GreenMSEN00:35:39
252Tim MidgleyMSEN00:36:41
335Scott HinchcliffePenistone Footpath Runners & ACMSEN00:36:59
432Alan FordBarnsley HarriersM4000:37:51
510Joe LawHolmfirth Harriers ACMU2300:37:58
6104Gareth CookePenistone Footpath Runners & ACMSEN00:38:16
782Kieron ReedPenistone Footpath Runners & ACMSEN00:38:48
844Katie WalshawRibble Valley HarriersWSEN00:39:05
966Daniel GreenwoodMeltham ACM4000:39:11
10170Richard SpoonerBarnsley HarriersMSEN00:40:07
1168Jamie ArkleEsk Valley Fell ClubMSEN00:40:15
12168Robin CloughPenistone Footpath Runners & ACM4000:41:00
1372Simon HaywoodBarnsley HarriersM4000:42:23
14127David TaylorWakefield Triathlon ClubMSEN00:42:28
1597Mathew PooleWakefield Triathlon ClubMSEN00:42:41
16151Simon BrowneDenby Dale ACM4000:42:56
17134Ant BissellBarnsley HarriersMSEN00:43:59
18128Simon BennettAckworth Road RunnersM5000:44:21
19130Tim WebsterM4000:44:24
20122Warren BrownSteel City Striders RCM4000:45:17
2118Resan HansonMSEN00:45:24
22142Mark BrayM4000:45:34
2336James RobertsAckworth Road RunnersMSEN00:45:36
24105Emma WilkinsBaildon RunnersWSEN00:45:36
25112Steve BlackfordDenby Dale ACM6000:45:49
261Andy GreenDenby Dale ACM5000:45:55
27111Simon BarransM5000:46:04
28167Mick HillLeeds City ACM4000:46:11
29133Jack KamaraMSEN00:46:12
3092Andrew ChalkleyKingstone RunnersM5000:46:16
31157Ian EastwoodM4000:46:20
3278Rob HobanRodillian runnersMSEN00:46:28
3324Cara InchHolmfirth Harriers ACWU2300:46:34
34110Kath FarquharHolmfirth Harriers ACW4000:47:20
3511Tom SweeneyKingstone RunnersMSEN00:47:22
36163Mick LunnStadium RunnersM5000:47:39
37143Lisa SkinnerBarnsley ACW4000:47:43
38144Noel AdamsBarnsley ACMSEN00:47:44
3949Russell BeresfordDark PeakM5000:47:54
40145Steve HallDewsbury Road RunnersM5000:48:04
41152James GoodingDenby Dale ACMSEN00:48:16
4215Mark BratleyM4000:48:24
4346Hannah ButcherPenistone Footpath Runners & ACWSEN00:48:31
4499Paul FeatherM6000:48:36
45158Steve DickinsonPenistone Footpath Runners & ACM5000:48:49
46139James BarlowMSEN00:48:51
47129Shaun CharnleyM5000:48:57
4889Jeff MillerMeltham ACM4000:49:00
4920Grant HolandWakefield Triathlon ClubM4000:49:10
509Michael StancliffeM5000:49:33
51102May MetcalfeWU2300:49:56
52160Andrew BrankinKingstone RunnersM5000:50:03
53149Jerry FisherBarnsley HarriersM5000:50:06
5495Martin GebbettHorsforth FellandaleM5000:50:11
55154Tom GothardMSEN00:50:13
5685Helen WrightPenistone Footpath Runners & ACWSEN00:50:15
5731Ian MicklethwaiteM4000:50:41
5888Jeni HarveySteel City Striders RCMSEN00:50:49
5914John ParryM5000:50:49
60113Ian SutcliffePenistone Footpath Runners & ACM5000:50:55
6125Peter RobertsM4000:51:14
62118Stephanie BaileyMeltham ACW4000:51:15
6356David GillM5000:51:19
648Adrienne BishopWSEN00:51:22
6596Sarah SteadDenby Dale ACWSEN00:51:44
6621Sarah WalchPenistone Footpath Runners & ACWSEN00:52:02
6733John GallowayBarnsley HarriersM5000:52:18
68138Carl AwtyM4000:52:45
694Christopher LundMSEN00:52:51
7043Anna SmithBaildon RunnersW5000:53:05
7134Sophie CullenW4000:53:09
72165Peter McEvoyDenby Dale ACM6000:53:13
7326Sarah AshtonDenby Dale ACWSEN00:53:24
74140Vishal RamdhaniDenby Dale ACM4000:53:32
7551Paul WinnHolmfirth Harriers ACM6000:53:51
7684Kate FraserDenby Dale ACWSEN00:53:54
777Heather SimpsonPenistone Footpath Runners & ACW4000:54:03
786Marc AtkinsonM5000:54:06
7990Andrew EssexSaddleworth RunnersM6000:54:10
8063Martin KayeSouth Leeds LakersM4000:54:12
8153Matthew HaywoodMSEN00:54:17
8227Eleanor RansbyWSEN00:54:25
8328Matt SmithMSEN00:54:26
8469Reuben ArmitageMSEN00:54:26
85119Catherine ThompsonMeltham ACWSEN00:54:43
8617Cara HansonSteel City Striders RCWSEN00:54:59
8758Cathal GallagherMSEN00:55:09
88136Richard TaylorBarnsley HarriersM6000:55:10
89132Peter RamsdenDenby Dale ACM6000:55:13
90120Andrew LewisM5000:55:29
91146Ruth ThomasMeltham ACW5000:55:51
9238Helen AhmadStadium RunnersW4000:55:55
9357Joe HoggHyde Park HarriersM4000:55:57
9461Jonny BrownMSEN00:56:06
95156Jon O'HanlonDenby Dale ACM5000:56:09
9691John ExleyKingstone RunnersM5000:56:20
9754Nigel BradburyBarnsley HarriersM4000:56:35
98153Diane LeeHolmfirth Harriers ACW4000:56:55
99141Jude MathewsWSEN00:57:04
100171Fraser SidebottomWakefield Triathlon ClubMSEN00:57:17
101114Dawn GodleyPenistone Footpath Runners & ACW5000:57:39
10280Simon GreenerNorthern VetsM6000:58:02
10350Gilly MarkhamMeltham ACW6000:58:26
10419Karen WilsonWSEN00:58:35
105117Emmeline FordDenby Dale TravellersW4000:58:37
106103Lynne MetcalfeRothwell HarriersW5000:58:41
10783Trish KayeDewsbury Road RunnersW5000:58:43
10822Kate LucasW4000:58:54
1095Ailsa StoreyPenistone Footpath Runners & ACWSEN00:59:01
11086Ian MitchellKanresborough StridersM5000:59:08
111126Paul WheatleyBarnsley HarriersM6000:59:19
11293Elaine WhiteDenby Dale ACW4000:59:31
11374Rosalind BedfordDenby Dale ACW5001:00:02
114106Stuart WaltonDenby Dale ACM7001:00:03
115161Madeleine StansfieldDewsbury Road RunnersW6001:00:04
116115Alex BarrDewsbury Road RunnersM4001:00:05
11762Linda FeatherstoneSouth Leeds LakersW4001:00:15
11845Tarn KernahanWSEN01:00:19
11941Michael HartleyDewsbury Road RunnersM4001:00:22
1203Thea ThomasonW4001:00:23
12194James NewbyWakefield Triathlon ClubM6001:00:42
1222Liz BrownWSEN01:00:47
12364Christopher WalkerDenby Dale ACM6001:00:49
124147Sarah HalsteadPenistone Footpath Runners & ACM5001:00:49
12581Myfanwy CrossPenistone Footpath Runners & ACWSEN01:00:49
126116Rachel LeborgneW4001:01:10
12787Andy WilsonM6001:01:16
12837Richard CroftMSEN01:01:16
129155Sarah BootyWSEN01:01:24
13048Barbara HaighPenistone Footpath Runners & ACW7001:01:28
131169David TownendDenby Dale ACM6001:01:29
13270Elizabeth WilloughbyDenby Dale TravellersW6001:01:42
133108Julie SykesDenby Dale TravellersW6001:02:51
134101Carol CliffordOakwood runnersW5001:02:56
13571David BarzyckiM6001:03:06
13630Donna MicklethwaiteWSEN01:03:16
13716Stella TaylorDenby Dale ACW5001:03:16
138131Sandra WarrenKirkstall HarriersW4001:03:46
13965Gill DayW5001:03:56
140123Gillian BrownW5001:04:32
141164Norman RoperDenby Dale ACM6001:05:03
14267Marta RocamoraMeltham ACWSEN01:05:13
14339Abbie DaggDenby Dale ACW4001:05:15
144159Jane BrankinW5001:05:18
14542John GrayMeltham ACM4001:05:55
14698Deborah FeatherW5001:06:03
14775John DowningKingstone RunnersM6001:06:41
148162Kevin TateM6001:06:45
14912Adele SweeneyKingstone RunnersWSEN01:06:45
15059Lynn WattsW6001:08:04
15113Keith BinneyBarnsley ACM7001:08:37
15279Karen ThrippletonW5001:08:56
153150Teresa WallW6001:09:15
154121Michelle SoftleyHandsworth RoadhogsW4001:09:46
15560Sarah Rose BrownWSEN01:11:00
156137Kath TaylotBarnsley HarriersW6001:11:17
157148Zoe HiltonWakefield Triathlon ClubW5001:11:18
158135Jo BissellWSEN01:11:18
159166Sue PumfordW4001:11:29
16073Sue FidlerW5001:11:38
16177Julia BlackW5001:11:53
16276Christine MundenThames Valley HarriersW4001:13:01
163100Lisa Monaghan JonesW5001:13:05
164107Donna MillerDenby Dale TravellersW4001:13:24
165124David WhitakerM6001:13:28
166125Lorraine WhitakerW5001:13:29
16740Julie WaltonNotts Women RunnersW6001:13:36
168109Graham GuestDenby Dale ACM4001:16:27
16955Lesley GillW6001:21:25
17023Peter AndrewsDenby Dale ACM7001:24:11
17129Jen ProbertDenby Dale ACWSEN01:24:12

Organised by

c/o The George Inn
Upper Denby
Huddersfield
HD8 8UE

Anne Middleton
07455 015427