Race Calendar

Mickleden Straddle Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionBib NameNameClubCategory TimeTimeShare
1160Andrew WorsterTodmorden HarriersMSEN01:43:05
2139Phillipa WilliamsSheffield Running ClubLSEN01:49:19
3123Ben CartwrightMatlock ACMSEN01:52:06
4186Joe DaleVictoria Park HarriersMSEN01:53:20
5136Keith SwainsonMSEN01:53:38
6128Louis WoodSteel City StridersMV4001:54:40
773Philip MorrisClowne Road RunnersMSEN01:54:46
871Matthew HayesEast Hull HarriersMV4001:55:16
915Dan GilbertHorwich RMI HarriersMV4001:55:48
10109Matthew WadeTring RCMSEN01:56:29
11107Ross LangleyTring RCMSEN01:56:30
1251Philip WilsonMSEN01:58:11
1381Jonny McLeanHolmfirth HarriersMV4001:58:29
1494Ollie HartTotley ACMV4001:58:48
15167Stephen TilfordWakefield harriersMSEN01:58:58
16155Christopher ArmitDark Peak Fell RunnersMSEN01:59:37
17140Richard BatesonRAF AAMSEN02:01:12
18135Mariusz FelczerekDoncaster ACMV4002:01:47
1919Jonathan RidgeDenby Dale ACMV4002:01:57
2072Danny WilsonEast Hull HarriersMV4002:02:05
2176Paul WrayEast Hull HarriersMV4002:02:15
2277Daren NockelsPenistone Footpath RunnersMV5002:02:17
2392Ben HumphreysHolmfirth HarriersMV4002:02:24
24162Dom LeckieTodmorden HarriersMSEN02:02:32
2542Jonathan YoungKirkstall HarriersMSEN02:03:07
26164Christopher GoddardTodmorden HarriersMV4002:03:45
27102Paul MiddlemasSteel City StridersMSEN02:03:53
28129Rachel LundgrenTotley ACLSEN02:04:24
29165Peter HarrisDark Peak Fell RunnersMSEN02:04:40
3075Nigel SissonEast Hull HarriersMV5002:04:41
31111Caroline BrockSteel City StridersLSEN02:04:46
32168Kev FolanMV4002:06:13
33122Sally FawcettDark Peak Fell RunnersLSEN02:06:41
346Stuart NuttingDenby Dale ACMSEN02:06:52
35143Andrew Du FeuDenby Dale ACMV4002:07:34
3660Kris HopkinsEast Hull HarriersMSEN02:07:41
3793Jenny BuckWakefield harriersLSEN02:07:45
3868Stuart CarmichaelEast Hull HarriersMV4002:09:39
39112Nigel BarnesSteel City StridersMV4002:09:51
4078Emily Cowper-ColesDenby Dale ACLSEN02:09:53
4174Dave GarnerTodmorden HarriersMV5002:10:00
42166Michael SandersonHolmfirth HarriersMSEN02:10:57
43124Phil HinchliffePenistone Footpath RunnersMV4002:11:09
4439Nick KirkSteel City StridersMV5002:12:56
4582Richard BuckleEast Hull HarriersMV4002:14:12
4689Chris WilliamsonMSEN02:14:20
4734Mark LawHolmfirth HarriersMV5002:14:41
481Shaun MollartDenby Dale ACMV5002:14:45
4932Andrew ShelbourneHolmfirth HarriersMV5002:15:13
5044Simon HandsKirkstall HarriersMV4002:16:13
5120Sarah LillemanDark Peak Fell RunnersLSEN02:16:35
5240Leon SevernStainland LionsMSEN02:16:44
5353Helena CroftHolmfirth HarriersLSEN02:16:48
5479Daniel LimbPenistone Footpath RunnersMSEN02:18:16
5547Martin PageHolmfirth HarriersMV4002:18:25
5695Stephen EllisonMounts Bay HarriersMV4002:18:31
57163Thomas PearsonMSEN02:18:38
5859Henry SkipperKingstone RunnersMSEN02:18:45
5980David RileyPeakrunnersMV4002:19:10
6091Rachel ThorleyLSEN02:19:27
6186Oliver PikePenistone Footpath RunnersMV4002:19:32
623Matt WomersleyPenistone Footpath RunnersMSEN02:19:56
63134Joe BuckmanSteel City StridersMSEN02:20:19
6458Timothy RuddMV4002:21:28
65147Peter WaldockMSEN02:21:30
6663Martin HardeyEast Hull HarriersMV4002:22:19
6757Jordan MullingerHolmfirth HarriersLSEN02:22:38
6850Gary JacksonStadium RunnersMV4002:22:46
6948John RobinsonMV4002:22:51
70179Rebecca TimmsPenistone Footpath RunnersLV4002:22:59
71159Michael SquiresSteel City StridersMV5002:23:31
7241Adam NodwellNorth Leeds Fell RunnersMSEN02:24:49
7338Nathaniel SnellOrchard Eagles Running ClubMV4002:25:01
7461Alan SmithEast Hull HarriersMV5002:25:08
75184David HughesAckworth Road RunnersMV4002:25:23
76104Stuart WolstenholmeTodmorden HarriersMV4002:25:42
77121Ben BarkerMSEN02:26:08
78171Jamie MillbankSt Mary's rac RichmondMU2302:26:12
7945Amy DuckSteel City StridersLSEN02:26:30
8017Darren EarnshawCalder Valley Fell RunnersMV4002:26:40
81178Logan AndersonHolmfirth HarriersMV5002:27:06
82117Andrew BrankinKingstone RunnersMV5002:27:31
83141Dale MellorKimberley & District StridersMSEN02:27:38
84126Dean YoungSteel City StridersMV4002:28:07
8567Carla GibbonsTotley ACLSEN02:28:44
8628David MiltonHolmfirth HarriersMV5002:29:28
87174Michael SlaterSteel City StridersMV5002:29:46
8899Gemma WallaceSteel City StridersLSEN02:29:47
89146Andrew JohnsonBeverley AcMV5002:29:53
9018Ken TaylorRossendaleMV7002:30:06
9136Christian WinterMSEN02:30:34
92152Lesley ParkerPenistone Footpath RunnersLV4002:30:50
93105Ryan FulfordMercia Fell RunnersMV4002:31:15
94145Stebben BracewellTodmorden HarriersMSEN02:31:30
9531Andrew BairdStainland lionsMV4002:31:36
964Arron JacksonWorksop harriersMV4002:32:08
9754Philip HobbsHolmfirth HarriersMV5002:33:09
98118Andrew ChalkleyKingstone RunnersMV5002:33:19
9930Michael TimmSteel City StridersMV5002:34:34
10046Simon AllenDenby Dale ACMV4002:34:50
10190Christopher DeaconPenistone Footpath RunnersMV5002:35:11
102103Paul BranniganTodmorden HarriersMV5002:35:21
10355Debbie HallHolmfirth HarriersLV4002:35:21
104187Sarah PritchardSteel City StridersLSEN02:35:30
1055Gordon NicollAltrincham and district AC.MV5002:36:00
106106John RawlinsonSteel City StridersMV5002:36:19
10735Martin HoldingDenby Dale ACMV5002:36:42
108172Josie RotheraValley StridersLSEN02:37:20
10965Patrick GarlandMV5002:37:32
110169Chris WilliamsonMV4002:38:01
111131Martin O'BrienStainland LionsMV6002:38:08
112180Kieren CummingsChorlton RunnersMV4002:38:38
113114Will DaySteel City StridersMV5002:39:27
114132Andrew SadlerMSEN02:39:31
11588Joseph BreretonDark Peak Fell RunnersMSEN02:39:36
11611Adrian BakerDark Peak Fell RunnersMV5002:39:46
117127Jennie StevensSteel City StridersLV4002:39:56
11816Andy GledhillSkegness and District Running ClubMV6002:40:47
11914Gabor CsorbaMV5002:41:10
12033David CulpanStainland LionsMV5002:41:15
12125Richard HindClowne Road RunnersMV5002:41:20
122153Richard BellWetherby runnersMV5002:43:12
12321Rose PaxmanDark Peak Fell RunnersLSEN02:43:14
124125Bill BelcherBingley HarriersMV5002:44:41
125142Dave TaylorKimberley & District StridersMSEN02:44:50
126119Mark BrayKingstone RunnersMV4002:44:59
12729Anthony MarchantBelper HarriersMV4002:45:08
128113Claire HaycockSmiley PacesLV4002:46:25
12952Paul WilkinsonMV4002:46:31
13022Jim PaxmanDark Peak Fell RunnersMV6002:47:05
131156Ian BrookHolmfirth HarriersMV4002:47:29
13226Jennifer EstyDenby Dale ACLV4002:47:38
133176Jason SteeleMSEN02:47:58
1342Graham BarnesMV6002:48:07
135188Darren HorobinAckworth Road RunnersMV4002:48:37
136130Ron ReesPennine Fell RunnersMV6002:48:51
137101Helen DavisSteel City StridersLV4002:49:09
13898Dinesh KaulgudValley StridersMV4002:49:54
139173Brook ChambersMV4002:49:56
14012Caroline BurrellWirksworth r.cLV4002:49:59
14156Neil EmbletonEsk Valley Fell ClubMV4002:50:12
14264Paul NippressEast Hull HarriersMV5002:50:34
14324Samara WoodDenby Dale ACLSEN02:51:22
14443Nick HailsSteel City StridersMV4002:52:25
14562Lee MillsSteel City StridersMV4002:52:36
146148Richard MartinMSEN02:53:06
147133Justyna FelczerekDoncaster ACLSEN02:53:17
148150David EganTotley ACMV6002:53:21
149175Joseph LeeSteel City StridersMSEN02:53:54
15023Richard HicklingBelper HarriersMV5002:55:11
151137Adrian SmithHolmfirth HarriersMV4002:55:32
152158Wendy TreleaseGlossopdale harriersLV4002:55:41
153177Andrew HuntMV5002:55:53
1548Paul PatrickStainland LionsMV5002:56:31
155144John PollardGlossopdale harriersMV6002:56:58
15627Ian JohnsonLochaber ACMV6002:57:46
157120Steven JonesKingstone RunnersMV5002:57:57
15885Rikki HammondStainland LionsLV5002:58:18
15913Paul WinnHolmfirth HarriersMV6002:59:14
16096Nick WhittinghamPenistone Footpath RunnersMV6003:00:03
16169Karen SinkinsonHolmfirth HarriersLV5003:00:07
16284Padraig SpillaneMV4003:00:57
16310Michael StubbsMV4003:01:44
1649Julie PhelanBelper HarriersLV5003:03:03
165100Duncan RitchieTodmorden HarriersMV4003:03:48
166161Aileen BaldwinStainland LionsLV6003:05:57
16783Steve EvansBlack SheepMV5003:06:13
16866James ConroyMSEN03:08:15
169151John NunnCalder Valley Fell RunnersMV6003:08:32
17070Elaine StewartHolmfirth HarriersLV6003:08:58
17197Raymond MooneyStainland LionsMV5003:11:38
172149Gail TombsCalder Valley Fell RunnersLV6003:11:46
17387Harriet DrouinPenistone Footpath RunnersLSEN03:13:01
174185Thomas BoydMSEN03:14:09
175183Joe BrowneMSEN03:14:09
176154Steve BoyerStainland LionsMV5003:14:37
177157Angela LeeStainland LionsLV5003:14:38
1787Shaun ClarksonBarnsley HarriersMV5003:14:51
179108Kelly FordBarnsley HarriersLV4003:14:51
180110Rachel JardineBarnsley harriersLV4003:14:51
181182Natasha FellLSEN03:15:13
182181Caroline WitherLSEN03:15:13
18349Marzena SuwinskaLSEN03:19:31
184115Keith JaggerDenby Dale ACMV6003:22:23
185170Murtaza AbbasMSEN03:26:47
18637Graham TruemanWakefield Triathlon ClubMV4003:29:21

Organised by

76 Thorpes Avenue,
Denby Dale,
Huddersfield,
HD8 8TB

Simon Browne
07761 555175