Race Calendar

2021 Inkberrow Relay Sponsored by Hills Ford Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionNameNameTeam TypeTeam NumberLeg 1Leg 2Leg 3Leg 4TimeTimeShare
1I thought this was a pub crawlMale8Andy Lawrence (17m 9s)Rob West (19m 18s)Mike Cowley (17m 48s)Paul West (18m 34s)01:12:49
2Droitvern JoggersMixed17Shaun Green (18m 32s)Nicki Juniper (18m 56s)Ben Toon (18m 27s)Nigel Dexter (18m 8s)01:14:03
3WAC Junior MenMale10Linus Burnage (18m 14s)Noah Dunnett (18m 33s)Josias Ashby (19m 1s)Tirian Ashby (19m 31s)01:15:19
4The HelmetsMale16Simon Lanckham (17m 36s)Dean Hartshorne (19m 10s)Dave Kesterton (18m 36s)Kevin Lanckham (20m 32s)01:15:54
5Dust Runners (Mixed Team Trophy)Mixed32Malachi Cashmore (15m 53s)Aoibh Clarke (21m 49s)Alison Hitchings (23m 38s)Paul Childs (17m 3s)01:18:23
6TTC and FriendsMixed30Jane Harris (22m 8s)Elizabeth Dawson (23m 15s)Mark Whyman (19m 27s)Tom Radley (16m 36s)01:21:26
7WAC Junior Ladies (Women’s Trophy)Female9Evie Hawkesford-Johnson (20m 29s)Poppy Elton (20m 12s)Alice Lazenbury (22m 28s)Lilia Mico (20m 9s)01:23:18
8Scrambled legsMixed11Calum Peterson (19m 42s)Sarah Hill (20m 5s)Emma Haden (24m 17s)Calum Peterson (20m 37s)01:24:41
9SORE TO THE FINISHMale39William Hill (22m 19s)Phill Scott (19m 22s)William Hill (24m 23s)Phill Scott (19m 58s)01:26:02
10Station StrollersMale6Richard Southgate (21m 55s)Gary Phillips (20m 5s)Nick Richards (22m 37s)Curtis Fudge (22m 1s)01:26:38
11EVRC EveshamblesMixed35James Seabrook (22m 54s)Michelle Baylis-Edkins (22m 58s)Jason Ballinger (21m 41s)Scott Withey (19m 38s)01:27:11
12Jarman PoundMixed5Owen Jarman (19m 55s)Ruby Jarman (22m 20s)Emma Pound (22m 28s)David Pound (22m 42s)01:27:25
13EVRC Team RapidMale24Richard Grove (21m 45s)Ian Davies (23m 0s)Phil Cashman (24m 54s)Alan Munro (19m 21s)01:29:00
14Hell bent forMixed34Katie Leather (22m 30s)David Leather (21m 47s)Katie Leather (24m 14s)Sam Leather (20m 42s)01:29:13
15Long Walk DentMixed3Steve Longley (25m 56s)Ally Walker (22m 54s)Natasha Dent (21m 24s)Chris Dent (19m 6s)01:29:20
16EVRC Ink BlottersMixed27James Banner (20m 46s)Michael Fryer (22m 58s)Vanessa Eagland (23m 28s)Aly Grout (22m 30s)01:29:42
17Thursday's Child Has Far to Go!Mixed31Nicola Tyler (23m 42s)Dominique Childs (23m 57s)Ian Walker (21m 47s)Alan Southwick (20m 44s)01:30:10
18EVRC Harriet's HarriersMixed22Gary Miles (23m 9s)Harriet Saker (24m 11s)David Whitehouse (23m 11s)Steve Sandalls (20m 34s)01:31:05
19RAWMixed1Chris Reed (22m 9s)Rachel Reed (24m 7s)Lesley Ashton (26m 42s)Neil Warne (18m 53s)01:31:51
20Crowle Stars 2 (Junior Trophy)Mixed15Will Alchin (22m 48s)Lucy Tebbett (21m 4s)Molly Lazenbury (26m 17s)Oliver Cameron (21m 52s)01:32:01
21EVRC So, Sally Can't WaitMixed23Adrian Barradell (28m 46s)Sally Witheford (24m 21s)Daren Steward (20m 26s)Stew Reading (18m 29s)01:32:02
22Starting lateMale38Ed Littleboy (21m 41s)Toby Alliband. (19m 14s)Steve Neal. (27m 23s)John Alliband. (24m 30s)01:32:48
23EVRC Fryer's FlyersMixed25Bob Pope (20m 54s)Jude Fryer (24m 58s)Jill Moore (21m 47s)Selena Sweeney (25m 25s)01:33:04
24The QBDsMale14Bill James (21m 49s)Shaun Mooney (23m 42s)Bill James (23m 32s)Shaun Mooney (24m 29s)01:33:32
25EVRC Bang average squadMale37Jay Buttler (23m 32s)Sean Valentine (24m 28s)Mark Edwards (23m 9s)Kevin Price-ward (24m 9s)01:35:18
26Evesham Vale TriathletesMixed13Graeme Beamish (22m 2s)Lou Bugg (30m 24s)Martha Cross (28m 58s)Marcus Mumford (17m 53s)01:39:17
27Sole MatesFemale20Sharon Lockley (25m 53s)Vicky Gabb (24m 53s)Sarah Dennis (25m 46s)Sue Baldwin (24m 7s)01:40:39
28Team no pressureMixed12Guy Ledger (26m 26s)Jess Smith (28m 26s)Ben Hart (28m 7s)Angus Walker (21m 30s)01:44:29
29Redditch STARS Ladies and The HanksMixed19Sonia Stockwin (26m 20s)Karl Hanks (26m 59s)Kate Brazier (27m 29s)Sharon Ledbrook (25m 41s)01:46:29
30Snailed It AgainMixed36Oliver Wright Jones (22m 16s)Douglas Street (19m 57s)Elaine Kirman (39m 27s)Andy Warrener (25m 34s)01:47:14
31Pizza 48 (Inkberrow Trophy)Mixed2Alice Dankenbring (23m 15s)Karen Blick (30m 11s)Liz Lees (28m 5s)Andy Lees (25m 46s)01:47:17
32School RunningsMixed7Debbie Band (31m 21s)Claire Gent (27m 7s)Laura Free (29m 11s)Andy Leigh (20m 4s)01:47:43
33The CrawliesMixed29Sarah Handley (25m 17s)Brett Williams (30m 8s)Donna Kennedy (28m 7s)Louise Skilling (25m 54s)01:49:26
34EVRC Your Pace or Mine?Mixed26Fliss Reading (36m 25s)Dan Udell (24m 43s)Barry Cooper (27m 44s)James Milsom (23m 51s)01:52:43
35Matt's MarathonersMale33Ed Lawson (28m 46s)Liam Gleed (31m 11s)Ethan Harper (26m 36s)Matt Hill (26m 12s)01:52:45
36Woods ParkrunnersMixed4Mark Richards (26m 29s)Andrea Longley (30m 17s)Sarah Richards (30m 53s)Anya Lees (28m 41s)01:56:20
37EVRC Sole SistersFemale21Niki Speake (27m 21s)Hannah Rees (25m 32s)Beverley Ridley (30m 15s)Celia Barradell (34m 14s)01:57:22
38Slow starsMixed18Fiona Kendall (29m 45s)Graham Maskell (31m 45s)Melba Jones (32m 9s)Steve Taggart (26m 30s)02:00:09
39Relay the LeewayMixed28Bob Lee (23m 46s)Sharon Lee (33m 2s)Annie Lee (40m 1s)Bill Lee (23m 59s)02:00:48

Organised by

Noel Fowler