Organiser Log in

Race Calendar

Cannon Hall Dash Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionBib NameNameClubRaceComment TimeTimeShare
1216Mark Ruse5 mileLate Start (1st male joint)00:24:23
2207Steve RandallAcre Street Runners5 mile1st Male00:43:06
3211Tim NevilleStainland LIons RC5 mile2nd Male00:43:26
4184Lindsay Clifton5 mile1st Lady00:43:30
5192Michelle RushbyStainland LIons RC5 mile2nd Lady00:47:28
6199Ray Booth5 mile00:47:29
7198Rachel Clarke- WilliamsSouth Leeds Lakers5 mile3rd Lady00:49:53
8183Leyla BrookeKingstone Runners Barnsley5 mile00:49:58
9197Rachel Cawthorne5 mile00:50:03
10179Katie Kelly5 mile00:50:53
11166Caroline Ridley Duff5 mile00:51:41
12177Karen Head5 mile00:52:41
13188Lynn Westcott5 mile00:55:14
14204Sarah CowdellAcre Street Runners5 mile00:55:51
15214Louie Smith5 mile00:56:12
16201Rosie SmithSteel City Stridors RC5 mile00:56:18
17170Estelle Leake5 mile00:56:43
18167Deborah Bradbrook5 mile00:56:55
19191Mary Place5 mile00:57:22
20186Louise ClaphamAckworth Road Runners5 mile00:57:28
21203Sam AinscoughSteel City Stridors RC5 mile00:57:30
22172Gary OthickWetherby Runners AC5 mile00:58:38
23164Anne MolloySowerby Bridge Snails RC5 mile00:59:31
24215Reuben Smith5 mile01:00:43
25189Mark Smith5 mile01:00:45
26180Katy Hamiliton5 mile01:02:11
27194Neil Carr5 mile01:02:41
28202Sally Connolly5 mile01:03:01
29171Frances BrookAcre Street Runners5 mile01:03:09
30162Allison Broad5 mile01:04:02
31205Sharon SchofieldBarnsley harriers5 mile01:04:04
32196Norma WrightBarnsley harriers5 mile01:04:04
33213Yuna Toudic5 mile01:04:13
34169Eileen O Brien5 mile01:04:33
35187Lucie WhiteBarnsley harriers5 mile01:05:28
36212Valerie MillerBarnsley harriers5 mile01:05:31
37165Carol Mountain5 mile01:07:43
38210Tamsin Coughtrey-smith5 mile01:07:53
39208Sue Riley5 mile01:08:31
40193Natalie SaundersRoundhay Runners5 mile01:08:50
41163Anna Bedford5 mile01:08:51
42168Dot Carr5 mile01:09:06
43185Lorna HarrisSweatshop Running Community5 mile01:09:30
44200RaychelMcguin5 mile01:11:38
4599Ian BrownKirkstall Harriers5 mile01:12:07
46120Stephen HeadRothwell Harriers10 Mile1st Male01:15:27
47173Grace DronsfieldAcre Street Runners5 mile01:16:58
48176Julie Crabtree5 mile01:17:40
49195Nicola Piwowarski5 mile01:17:40
50105Kyle SpencerSowerby Bridge Snails RC10 Mile2nd Male01:23:08
51104Kevin CarseSowerby Bridge Snails RC10 Mile3rd Male01:23:28
52206Siobhan Smith5 mile01:24:08
53178Katie Ford5 mile01:24:08
5497Hanni FisherHalifax Harriers AC10 Mile1st Lady01:25:32
55118Simon RiderKanesborough Striders10 Mile01:28:07
5685Aoifie Dyson10 mIle2nd Lady01:28:41
5796Hannah MarshallHyde Park Harriers10 Mile3rd Lady01:31:15
5895Hannah Gormley10 Mile01:31:24
59119Sophy Barber10 Mile01:31:24
60100James ParryWakefield Triathlon Club10 Mile01:31:48
61113Naomi- Ellen Speechley10 Mile01:33:26
62114Oscar Garcia10 Mile01:33:30
63106Liam DysonBarnsley harriers10 Mile01:34:28
6494Emma Buckley10 Mile01:34:31
65121Sue TindallTadcaster Harriers10 Mile01:35:39
6681Adam McDonald10 Mile01:35:59
6787Chris Heaton10 Mile01:36:30
68116Samantha Watling10 Mile01:36:45
69125Suzanne CaleyAbbey Runners10 Mile01:37:07
7088Claire Newton10 Mile01:37:50
71110Mark Artley10 Mile01:38:33
72109Mark WilcocksonKingstone Runners Barnsley10 Mile01:38:57
735Caroline TaylorAcre Street Runners10 mile01:42:30
7486Ben Hepworth10 Mile01:42:52
75102Kate McintyreValley Stridors10 Mile01:44:20
7693Elizabeth Turner10 Mile01:44:49
77103Kerry Bateman10 Mile01:47:47
78174Gregory BaileyWakefield District H&AC10 Mile01:48:47
7983Andrew Wakelin10 Mile01:52:09
8022Simon HaywoodBarnsley harriers15 mile1st Male01:52:28
81123Nicola IngleAcre Street Runners10 Mile01:53:46
8298Holly Charlston10 Mile01:54:16
83115Rachael Howard10 Mile01:54:16
84111Mary Rushforth10 Mile01:54:21
85107Lisa Vercelli10 Mile01:54:21
86122Teresa Fitzgerald10 Mile01:54:22
87124Tracey GraneyBarnsley harriers10 Mile01:54:59
8884Andrew McloughlinAckworth Road Runners10 Mile01:54:59
8982Alison Gell10 Mile01:54:59
9017Martin HallSpenborough & District AC15 Mile2nd Male01:56:36
9192Duncan Reed10 Mile01:57:01
9223Steven Mcguin15 mile3rd Male02:07:54
9318Olivia Barlow15 mile1st Lady02:17:05
9420Richard Ward15 mile02:21:16
9521Samantha Newnham15 mile2nd Lady02:22:50
9615John Parry15 Mile02:23:40
978Craig KentAbbey Runners15 Mile02:24:26
987Christopher GillSt Thersas AC15 mile02:25:02
9925Tillie ClarkSt Thersas AC15 mile3rd Lady02:25:02
1009Dan Cherington15 mile02:27:53
10119Rachel BalbontinDewsbury road Runners15 mile02:27:53
1024Annabelle Mcguire15 mile02:29:40
10324Szerena Meljan15 mile02:31:40
10414Joanne LeeRoberttown Road Runners15 mile02:36:37
10511Helen Gooder15 mile02:36:37
1063Andrew CoyFitmums and Friends15 mile02:42:27
10712Helen Rutherford15 mile02:50:16
10816Liam Rees15 mile02:54:33
1092Andrew MckennaYork Acorn Running Club15 mile02:58:48
1101Amie FullerAcre Street Runners15 mile02:53:03
11110Derek HorswoodHuddersfield Road Runners15 mile03:16:21
11227John Walters15 Miles03:16:22
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146

Organised by

1 Orchard Mews
Rodley
West Yorks
LS13 1PQ

Diane Shaw & Cath Hirst
07550 076455 / 07891 066670