Race Calendar

Yorkshire Gold 5K Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionBib NameNameClubMFCategory TimeTimeShare
12064Reece DaltonRipon Runners1M J00:17:31
22043Toby HilleryWetherby Runners AC2M J00:18:17
32058James WoodWetherby Runners AC3M S00:18:24
42076David Carberry4M4500:19:02
52041Stella CrossWetherby Runners AC1F J00:19:25
62035Nicola Curtis2F S00:19:34
72078George SutcliffeLeeds AC5M J00:19:47
82015Emily ChongChester Le Street & District AC3F J00:20:00
92025Duncan SmartBridlington Road Runners6M4500:20:18
102063Jonathan CorkeWetherby Runners AC7M S00:20:38
112068Geoff McMullanRoundhay Runners8M4000:21:13
122032Millie GrayHarrogate Harriers & AC4F J00:21:18
132042Mitchell BoocockPudsey & Bramley AC9M J00:21:30
142001Neil BaxterSkyrac AC10M4000:21:47
152065Chloe DaltonRipon Runners5F J00:22:25
162070Tally Nicole DiamondValley Striders6F J00:22:48
172082Anne HomaWetherby Runners AC7F5000:22:50
182077Adam SutcliffeChapel Allerton11M4000:22:58
192059Rebecca WoodHarrogate Harriers & AC8F J00:23:24
202072Zoe RustonBridlington Road Runners9F3500:23:49
212089Wilf La Valette12M J00:24:12
222079Harry Sutcliffe13M J00:24:13
232030Tim MosedaleSaltaire Striders14M S00:24:15
242085William Fowler15M J00:24:23
252026Emma McCormick10F3500:24:42
262081Matthew Homa16M J00:24:48
272002Emily BaxterSkyrac AC11F J00:25:06
282088David La Valette17M4500:25:09
292075Tom Fisher18M4500:25:23
302067Emma Kirk12F4500:25:24
312020Suzy Day13F4500:25:26
322055Jennie Knight14F4000:25:59
332090Cody Gartshore19M J00:26:06
342086Yasmine FowlerWetherby Runners AC15F J00:26:18
352039Ian Darley20M S00:26:19
362083Joe WilsonAirecentre Pacers21M S00:26:22
372049Ben BarracloughWetherby Runners AC22M J00:26:29
382084Philippa JamesRothertham Harriers16F5000:26:38
392087Frances Bryant17F4000:27:03
402057Bryony HuttonWetherby Runners AC18F J00:27:23
412034James Vandenbrook23M S00:27:43
422053Peter RawnsleySkyrac AC24M6000:28:45
432044Alfie Allanach25M J00:29:31
442016David Wightman26M4000:29:38
452036Julie RandallWakefield Triathlon Club19F4000:29:40
462038Andrew Brooke27M S00:29:42
472033Fiona BellasThirsk & Sowerby Harriers20F4500:30:10
482062Bairbre McKendrick21F4000:30:14
492048Alison Broom22F3500:30:25
502047Lianne Dayson23F S00:30:25
512091Julia SzajdzickaHarrogate Harriers & AC24F5000:30:43
522010Emma Cawood25F S00:30:47
532011Coralin HarrisonHarrogate Harriers & AC26F65+00:31:06
542052Matthew Martin28M S00:31:15
552040Ceri Gallucci27F S00:31:32
562071Geoff Cheatham29M5500:31:39
572056Elizabeth Ferguson28F4000:31:45
582045Rachel TrawallySt Theresas AC29F3500:32:03
592024Anne Watts30F5500:32:41
602046Elizabeth AtkinsonSt Theresas AC31F3500:33:16
612054Kathryn ClarkElvet Striders32F4000:34:26
622050Lynsey LyonSt Theresas AC33F3500:35:05
632037Stewart RandallWakefield Triathlon Club30M4000:35:23
642017Emilia Wightman34F J00:35:24
652018Benjamin Wightman31M J00:35:24
662012Nigel Hartlebury32M4500:36:33
672066Peter Cresswell33M S00:36:56
682019Julie Davies35F5000:38:08
692008Karen Kitching-Chambers36F S00:38:58
702009Yvonne Kitching37F S00:38:58
712007Alison Tune38F3500:39:58

Organised by

Lodge Lane
Wetherby
LS22 5HA

Julie Bucknell