Golden Acre Relay 2021 Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionBibNameNameTeamLegCategoryNet TimeNet TimeShare
12ACallum ElsonRoundhay Runners Men's ALeg 1Male Open13:22
234AJoe BaxterPudsey & Bramley (Male Open)Leg 1Male Open13:39
318ASam RobinsChap-El AllertonLeg 1Male Open14:38
43APhil BoyntonHorsforth Harriers Men's A teamLeg 1Male Open14:50
54CDavid GrayHorsforth Harriers Men's B TeamLeg 3Male Open15:11
68AFraser WhitfieldCAR Pick N MixedLeg 1Mixed15:22
74BPete CulmerHorsforth Harriers Men's B TeamLeg 2Male Open15:30
834CMitchell BoocockPudsey & Bramley (Male Open)Leg 3Male Open15:30
9123CLiam JenkinsAbbey Team 1Leg 3Male Open15:31
102BTekie BeyeneRoundhay Runners Men's ALeg 2Male Open15:33
11122CRoss HutchinsonAbbey Runners Open Team 2Leg 3Mixed15:33
125CJenson BrogdenOtley AC Men ALeg 3Male Open15:34
139CKaty WoodCity Of York AC Senior WomenLeg 3Female Open15:39
14123BEd NewbouldAbbey Team 1Leg 2Male Open15:42
155BGary JohnsonOtley AC Men ALeg 2Male Open15:42
1618BDaniel TaylorChap-El AllertonLeg 2Male Open15:43
173CBen JohnstonHorsforth Harriers Men's A teamLeg 3Male Open15:47
184ARob FurnessHorsforth Harriers Men's B TeamLeg 1Male Open15:48
1911CJohn ShanksFisherMann&FriendLeg 3Male Vets15:51
206AMarcin SoszkaSaltaire GroundhogsLeg 1Male Vets15:54
2118CBrian HarroldChap-El AllertonLeg 3Male Open15:54
22123ASimon JonesAbbey Team 1Leg 1Male Open15:55
2311ADaniel FisherFisherMann&FriendLeg 1Male Vets15:55
2452CJamie WalkerVS Juniors 1Leg 3Junior Boys15:56
256CWill KerrSaltaire GroundhogsLeg 3Male Vets15:58
263BNeal EdmondsonHorsforth Harriers Men's A teamLeg 2Male Open16:04
279ACharlotte MasonCity Of York AC Senior WomenLeg 1Female Open16:06
286BAndy BrownSaltaire GroundhogsLeg 2Male Vets16:09
2911BGary MannFisherMann&FriendLeg 2Male Vets16:11
3021CRobert DobsonSt Theresa's MassiveLeg 3Male Open16:11
3138BSam StoreyNot Last To EnterLeg 2Male Open16:14
3222AJohn RobsonYe Olde STACsLeg 1Male Vets16:15
3319CBen ColdwellKirkstall FlyersLeg 3Male Open16:16
34120ANed Gallagher ThompsonOtley Fast LadsLeg 1Junior Boys16:17
35127CMatthew HolmesAbbey Team 5Leg 3Male Vets16:19
3616BSimon ArmitsteadChapel Allerton MenLeg 2Male Open16:19
3724ABobak WalkerRoundhay Runners Mixed CLeg 1Mixed16:19
3812CRuth NaylorHorsforth Harriers Ladies A TeamLeg 3Female Open16:19
3910AAndy MccueSkyrac Men's VetsLeg 1Male Vets16:29
407BBen ThompsonCity Of York AC Senior ALeg 2Male Open16:31
4116CJacob GoodwinChapel Allerton MenLeg 3Male Open16:34
42129CSimon JonesAbbey Team 7Leg 3Male Open16:39
432CDan JosephsRoundhay Runners Men's ALeg 3Male Open16:45
4435ATom HowardRoundhay Runners Men's ELeg 1Male Vets16:46
455ALiam DunneOtley AC Men ALeg 1Male Open16:47
46100ASeb NicolsonPudsey & Bramley Juniors 1Leg 1Junior Boys16:51
4722BGlen JohnsonYe Olde STACsLeg 2Male Vets16:51
4845BTim StraughanThe Golden AchersLeg 2Male Vets16:52
4933AJames ChanRoundhay Runners Men's BLeg 1Male Vets16:54
50121BStef BrienenAbbey Runners Junior Open Team 1Leg 2Mixed16:54
5122CRichard HerringtonYe Olde STACsLeg 3Male Vets16:55
5245CJames TarranThe Golden AchersLeg 3Male Vets16:58
53120CJack WilksOtley Fast LadsLeg 3Junior Boys16:58
5417ARichard SutorCAR BlokesLeg 1Male Vets16:58
5555BMatt BlakeleyRoundhay Runners Men's CLeg 2Male Open17:01
5613CMartin CritchleyHorsforth Harriers Men's Vets A TeamLeg 3Male Vets17:01
5724CAaron LoweryRoundhay Runners Mixed CLeg 3Mixed17:03
5815ACharlotte WillsRoundhay Runners Women ALeg 1Female Vets17:06
5930ARob TuckHorsforth Harriers Mixed A TeamLeg 1Mixed17:08
6052AAlfie JonesVS Juniors 1Leg 1Junior Boys17:09
6121BIan ShepherdSt Theresa's MassiveLeg 2Male Open17:11
6269AFlynn MacbethOtley Big LadsLeg 1Male Open17:11
638BDan PriceCAR Pick N MixedLeg 2Mixed17:15
6415CSusan LewisRoundhay Runners Women ALeg 3Female Vets17:17
6517BMike DeardenCAR BlokesLeg 2Male Vets17:19
66120BAston BrogdenOtley Fast LadsLeg 2Junior Boys17:19
6723CMiles WatsonCity Of York MixedLeg 3Mixed17:23
6816ADom BarnettChapel Allerton MenLeg 1Male Open17:23
69121ARobin SarsfieldAbbey Runners Junior Open Team 1Leg 1Mixed17:24
7034BLaurence MartinPudsey & Bramley (Male Open)Leg 2Male Open17:25
7126CRachel PillingP&B LadiesLeg 3Female Open17:25
729BEmma BallantyneCity Of York AC Senior WomenLeg 2Female Open17:28
7323AWill ChalkCity Of York MixedLeg 1Mixed17:28
7431AEleanor BradburyRoundhay Runners Women BLeg 1Female Open17:28
7514BNathan CrossleyHorsforth Harriers Men's vets B teamLeg 2Male Vets17:29
7640BSamantha HarrisMcVittie Biscuit TrioLeg 2Female Open17:30
77241AWesley SouthallPudsey Pacers MenLeg 1Male Open17:32
7810BMark BeaumontSkyrac Men's VetsLeg 2Male Vets17:35
7914CBryan J RossHorsforth Harriers Men's vets B teamLeg 3Male Vets17:35
8015BNiamh JacksonRoundhay Runners Women ALeg 2Female Vets17:36
8155CGio GuarinoRoundhay Runners Men's CLeg 3Male Open17:36
8250CAmy KennedyCity Of York AEMLeg 3Junior Girls17:37
837AEd MezzettiCity Of York Senior ALeg 1Male Open17:39
8478CMike ListerCAR LassesLeg 3Mixed17:40
8533CJonny YatesRoundhay Runners Men's BLeg 3Male Vets17:41
86241CMartin Benett StanleyPudsey Pacers MenLeg 3Male Open17:41
8726AHelen WoodP&B LadiesLeg 1Female Open17:43
8820APaul FotherbyVS: Run For FunLeg 1Male Open17:43
89127BPaul CravenAbbey Team 5Leg 2Male Vets17:43
9056BZac CopelandScrambled LegsLeg 2Junior Boys17:44
9145ASimon VallanceThe Golden AchersLeg 1Male Vets17:44
9213AMark A. SmithHorsforth Harriers Men's Vets A TeamLeg 1Male Vets17:46
9320CVernon LongVS: Run For FunLeg 3Male Open17:46
9414ALee GreenhalghHorsforth Harriers Men's vets B teamLeg 1Male Vets17:47
9540ASarah ShanksMcVittie Biscuit TrioLeg 1Female Open17:51
9625AKatarina BonnerCity Of York Senior Women B TeamLeg 1Female Open17:53
97101AStephen PhillipsPudsey & Bramley Juniors 2Leg 1Junior Boys17:54
9812AAiveen SmithHorsforth Harriers Ladies A TeamLeg 1Female Open17:55
9919AAdam MogerKirkstall FlyersLeg 1Male Open17:56
10069CRob WilksOtley Big LadsLeg 3Male Open17:56
101122AOscar RodenAbbey Runners Junior Open Team 2Leg 1Mixed17:57
1027CMike RaynesCity Of York AC Senior ALeg 3Male Open18:00
10312BLindsey CleggHorsforth Harriers Ladies A TeamLeg 2Female Open18:01
10440CHannah McvittieMcVittie Biscuit TrioLeg 3Female Open18:07
10510CNuno Cesar de SaSkyrac Men's VetsLeg 3Male Vets18:09
10617CJonathan KentCAR BlokesLeg 3Male Vets18:10
10728CJon SmithOtley AC MixedLeg 3Mixed18:11
108127ADean JenkinsAbbey Team 5Leg 1Male Vets18:11
10928ATony WetherillOtley AC MixedLeg 1Mixed18:18
11049CHenry MorganCan't Be ArsedLeg 3Male Vets18:19
11157BGeorgia BaynesHorsforth Harriers Ladies B teamLeg 2Female Open18:23
112241BChristophe MartynPudsey Pacers MenLeg 2Male Open18:23
11327CElle WarrenA Stacced FieldLeg 3Female Open18:24
114100BThomas MartinPudsey & Bramley Juniors 1Leg 2Junior Boys18:26
11555AChris DearnleyRoundhay Runners Men's CLeg 1Male Open18:27
11633BMark AyreRoundhay Runners Men's BLeg 2Male Vets18:29
11759CDan JenkinsEccleshill EaglesLeg 3Male Open18:31
11850AEllie JohnsonCity Of York AEMLeg 1Junior Girls18:32
119100CBen SimentonPudsey & Bramley Juniors 1Leg 3Junior Boys18:33
12042BSimon QuinnOtley AC Men BLeg 2Male Open18:34
12159AMarc SteeleEccleshill EaglesLeg 1Male Open18:35
12254AJulia SayRoundhay Runners Women's DLeg 1Female Open18:38
12337ARebecca Cesar de SaSkyrac Lady VetsLeg 1Female Vets18:38
124124AAndrea CoboAbbey Team 2Leg 1Female Open18:39
12551BRachel BentleyWe Showed UpLeg 2Mixed18:40
126126BMasako KondoAbbey Team 4Leg 2Female Vets18:41
12778ASuzanne GarnettCAR LassesLeg 1Mixed18:41
12835BGary BartlettRoundhay Runners Men's ELeg 2Male Vets18:42
12957CSian WalkingtonHorsforth Harriers Ladies B teamLeg 3Female Open18:49
13067BAndy LongfellowTeam Work Makes The Dream WorkLeg 2Male Vets18:52
13185CChin Chean YongThe Endure SlowcoachesLeg 3Mixed18:52
13238ARichard AdcockNot Last To EnterLeg 1Male Open18:53
13329CReece MiltonHorsforth Harriers Men's C teamLeg 3Male Open18:55
13448ARob CalverChapel Allerton Men's VetsLeg 1Male Vets18:56
13513BDarren WilsonHorsforth Harriers Men's Vets A TeamLeg 2Male Vets18:56
136101CLewis MurrayPudsey & Bramley Juniors 2Leg 3Junior Boys18:57
13721ANathan VaughanSt Theresa's MassiveLeg 1Male Open19:01
13826BKaren PicklesP&B LadiesLeg 2Female Open19:01
13924BKate DownieRoundhay Runners Mixed CLeg 2Mixed19:05
14019BPaul MillerKirkstall FlyersLeg 2Male Open19:05
14127BRuth MuirA Stacced FieldLeg 2Female Open19:07
14247AHayley Lloyd-HenryRoundhay Runners Women's CLeg 1Female Open19:08
14331BEmma DransfieldRoundhay Runners Women BLeg 2Female Open19:09
144126ALisa StansbieAbbey Team 4Leg 1Female Vets19:09
14530BJenny HarrisonHorsforth Harriers Mixed A TeamLeg 2Mixed19:09
14653ALee WhiteleyMuddy FunkstersLeg 1Male Vets19:10
14727ASarah MorleyA Stacced FieldLeg 1Female Open19:10
14848CStuart ShepherdChapel Allerton Men's VetsLeg 3Male Vets19:13
14938CIan SandersonNot Last To EnterLeg 3Male Open19:16
150118CTim SpencerSaltaire ExtrasLeg 3Mixed19:16
15152BToby WalkerVS Juniors 1Leg 2Junior Boys19:17
15291CRandolph HaggertyKirkstall SprintersLeg 3Mixed19:19
15339AJessica McmullanGolden OldiesLeg 1Female Vets19:20
15477CSinead BurkeFellandale Open 1Leg 3Female Open19:20
155108ABen RobinsCAR FOMOLeg 1Mixed19:20
15644ALaura DuffieldValley StravasLeg 1Female Open19:20
15756CCharlie MillerScrambled LegsLeg 3Junior Boys19:21
158129BPaul SimkinsAbbey Team 7Leg 2Male Vets19:23
15951CAmelia LaxtonWe Showed UpLeg 3Mixed19:24
160111CEmma HarrisHorsforth Harriers Ladies F teamLeg 3Female Vets19:30
16161ACharlotte SturleyChapel Allerton LadiesLeg 1Female Open19:34
16264AMark TwitchettRoundhay Runners Mixed DLeg 1Mixed19:35
163121CHelen RodenAbbey Runners Junior Open Team 1Leg 3Mixed19:37
16420BSean FitzgeraldVS: Run For FunLeg 2Male Open19:37
16525CAlison DeaneCity Of York Senior Women B TeamLeg 3Female Open19:38
16654CNikki EastwoodRoundhay Runners Women's DLeg 3Female Open19:40
16742CLee GumbrellOtley AC Men BLeg 3Male Open19:40
16871BMarion MuirFellandale Vets 1Leg 2Female Vets19:41
169126CKirsten HutchisonAbbey Team 4Leg 3Female Vets19:41
170102BJames CadmanPudsey & Bramley Juniors 3Leg 2Junior Open19:41
17147CGemma Traviss-TurnerRoundhay Runners Women's CLeg 3Female Open19:41
172119BAndy WicksNorfolk & ChanceLeg 2Mixed19:43
17353CDavid MellorMuddy FunkstersLeg 3Male Vets19:44
17495ARebecca WalfordRoundhay Runners Women's 6Leg 1Female Open19:46
17567CMark EvansTeam Work Makes The Dream WorkLeg 3Male Vets19:47
17672BEmma Lavelle-WoodFellandale Vets 2Leg 2Female Vets19:47
17767AJason AlbrechtTeam Work Makes The Dream WorkLeg 1Male Vets19:48
17837CJenny BeaumontSkyrac Lady VetsLeg 3Female Vets19:48
179122BKatie SmithAbbey Runners Junior Open Team 2Leg 2Mixed19:48
18039CEmma Grayson-BollonGolden OldiesLeg 3Female Vets19:51
18132CKatie BrennanCity Of York GirlsLeg 3Junior Girls19:55
18268BCharlie McnicolHorsforth Harriers Ladies Vets B teamLeg 2Female Vets19:55
18394AJustin JonesRoundhay Runners Mixed ALeg 1Mixed19:56
18461BSarah PeacheyChapel Allerton LadiesLeg 2Female Open19:59
18590CPaul ChapmanKirkstall TrottersLeg 3Mixed20:01
186106CTim MosedaleSaltaire Striders MixedLeg 3Mixed20:01
187103ADave ParryChapel Allerton Runners MixedLeg 1Mixed20:01
18843CJudith FoxHorsforth Harriers Ladies Vets A TeamLeg 3Female Vets20:03
18930CPaul BealHorsforth Harriers Mixed A TeamLeg 3Mixed20:03
19028BSara ElliottOtley AC MixedLeg 2Mixed20:04
19192CIan StowEccleshill OspreysLeg 3Mixed20:05
19265BStephanie GledhillValley PuddingsLeg 2Female Vets20:06
19344CRachel DavidsonValley StravasLeg 3Female Open20:07
1948CKatherine HillCAR Pick N MixedLeg 3Mixed20:07
19562CDaniel FotherbyVS Juniors 2Leg 3Junior Boys20:08
19623BRose KeefeCity Of York MixedLeg 2Mixed20:09
19746ASean CookCalder Valley StridersLeg 1Male Vets20:12
19862AFreya HunterVS Juniors 2Leg 1Junior Boys20:13
199124BSarah WardAbbey Team 2Leg 2Female Open20:13
20075BTom DicksonHorsforth Harriers Mixed C TeamLeg 2Mixed20:16
20143BVicky MillerHorsforth Harriers Ladies Vets A TeamLeg 2Female Vets20:17
20248BPaul GibsonChapel Allerton Men's VetsLeg 2Male Vets20:17
20351AStuart WiggansWe Showed UpLeg 1Mixed20:18
20464CSubi MwakasunguraRoundhay Runners Mixed DLeg 3Mixed20:18
20531CHannah CarterRoundhay Runners Women BLeg 3Female Open20:18
20649BAdrian LeachCan't Be ArsedLeg 2Male Vets20:18
20744BPip TrevorrowValley StravasLeg 2Female Open20:19
208101BReuben ShamimPudsey & Bramley Juniors 2Leg 2Junior Boys20:19
20946CSean CookCalder Valley StridersLeg 3Male Vets20:20
21047BKerrie-Anne PageRoundhay Runners Women's CLeg 2Female Open20:21
21165AChloe HudsonValley PuddingsLeg 1Female Vets20:25
212124CLaura PhillipsAbbey Team 2Leg 3Female Open20:25
213128BGraeme LittlewoodAbbey Team 6Leg 2Male Vets20:25
21484AStu SklinarRoundhay Runners Mixed BLeg 1Mixed20:27
21560CDave WeightRoundhay Runners Men's DLeg 3Male Vets20:32
21696CWayne ButlerStoogesLeg 3Male Open20:34
21741BKinga BugajskaHappy ValleyLeg 2Female Open20:34
21858BJames MangeollesHorsforth Harriers Men's Vets C TeamLeg 2Male Vets20:34
21957ALiz HubyHorsforth Harriers Ladies B teamLeg 1Female Open20:36
22032AKatie-Anne VargaCity Of York GirlsLeg 1Junior Girls20:40
22139BAnnie RoddyGolden OldiesLeg 2Female Vets20:43
22235CStuart JamiesonRoundhay Runners Men's ELeg 3Male Vets20:43
22329AAndy SmithHorsforth Harriers Men's C teamLeg 1Male Open20:44
22472CKathryn FiskFellandale Vets 2Leg 3Female Vets20:46
22568CEmma BissonHorsforth Harriers Ladies Vets B teamLeg 3Female Vets20:47
22641CAlex Watson-UsherHappy ValleyLeg 3Female Open20:47
22773CDavid WomersleyHorsforth Harriers Men's vets D teamLeg 3Male Vets20:49
22856AHaris Kapasi-ChawkeScrambled LegsLeg 1Junior Boys20:50
22946BIan LenihanCalder Valley StridersLeg 2Male Vets20:50
23049APaul BernadoCan't Be ArsedLeg 1Male Vets20:52
23150BMartha SigsworthCity Of York AEMLeg 2Junior Girls20:53
23243AJessica JonesHorsforth Harriers Ladies Vets A TeamLeg 1Female Vets20:53
233129AAli AmeriAbbey Team 7Leg 1Male Vets20:56
23480CJoanna HeatonRoundhay Runners Women's 2Leg 3Female Open21:01
23590BSean ScanlonKirkstall TrottersLeg 2Mixed21:04
23660BWarren DennisonRoundhay Runners Men's DLeg 2Male Vets21:04
23772ALouise O'brienFellandale Vets 2Leg 1Female Vets21:08
238239CLois FerrabyPudsey Pacers WomenLeg 3Female Open21:10
23964BAlyson BlakeleyRoundhay Runners Mixed DLeg 2Mixed21:11
24092BCharlotte JacksonEccleshill OspreysLeg 2Mixed21:11
24174CSerena BlackburnHorsforth Harriers Mixed B teamLeg 3Mixed21:12
24285ATony NewbornThe Endure SlowcoachesLeg 1Mixed21:13
24365CSue SunderlandValley PuddingsLeg 3Female Vets21:17
244118AAlun GriffithsSaltaire ExtrasLeg 1Mixed21:22
24537BArifa ChakeraSkyrac Lady VetsLeg 2Female Vets21:24
246102CEmelia JamiesonPudsey & Bramley Juniors 3Leg 3Junior Open21:25
24742AAndrew WebsterOtley AC Men BLeg 1Male Open21:26
248128CDavid LeslieAbbey Team 6Leg 3Male Vets21:27
249105CLiz PorterSaltaire Striders GurnersLeg 3Female Vets21:30
250107AAmber StewartOtley AngelsLeg 1Junior Girls21:31
25125BKaren WoodCity Of York Senior Women B TeamLeg 2Female Open21:31
25259BDan KirkhamEccleshill EaglesLeg 2Male Open21:32
253128AMatt EllisAbbey Team 6Leg 1Male Vets21:33
25477BTanya ShepherdFellandale Open 1Leg 2Female Open21:33
25598CHazel FentonHorsforth Harriers Ladies Vets E TeamLeg 3Female Vets21:38