Organiser Log in

Race Calendar

Glorious Gargrave Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionBib NameNameClubRaceComment TimeTimeShare
1178Michael McinnesSkipton AC5K1st Male00:19:39
2175Sally Armitage5k1st Lady00:21:56
3177Tim MosedaleSaltaire Stridors5k2nd Male00:22:10
4174Dan Ormisher5k3rd Male00:22:27
5176Darren LambertSkipton AC5k00:24:06
6165Suzanne Schofield5k00:28:50
7170Domm BullLeeds FrountRunners5k00:29:54
8172Rob Fryatt5k00:30:23
9163Katie Skelton-Mclead5k2nd Lady00:33:30
10168Sally Barrett5k3rd Llady00:35:55
11167Emma Kirby5k00:36:21
12173Suzanne Carter5k00:42:31
13180Amy HunterHorsforth Harriers5k00:43:20
14103Neil HardyLeeds FrountRunners10K1st Male00:43:40
15300Liz Ensor10K2nd Lady00:44:04
1661Julian Stott10K2nd Male00:45:05
17106Paddy GallagherLeeds FrountRunners10K3rd Male00:45:58
1877Jennifer Palfreeman5K00:48:00
19110Adam Gillard10K00:48:31
2073Mark Johnson10K00:48:46
21171Suzanne MannHorsforth Harriers10K00:49:53
2297Jim Moore10K00:50:06
23301Annabelle CatonRiverside Road Runners10K00:50:23
24108Matthew BrowneLeeds FrountRunners10K00:51:02
25195Adele MorrinLeeds FrountRunners10K00:51:07
2683Andrew Bundy10K00:51:28
2784Simon Naylor10K00:52:04
28105Paul AmattLeeds FrountRunners10K00:52:09
2970Wayne Jarman10K00:52:40
30196Caroline AsquithHorsforth Harriers10K00:53:19
3174Lee Hullock10K00:54:25
32104Andrew FrazerLeeds FrountRunners10K00:54:27
3386Melanie Tattersfield10K00:54:44
34102James Curtis-BeanLeeds FrountRunners10K00:54:55
35107Emma FosterScarborough AC10K00:55:51
3682Emma HarrisHorsforth Harriers10K00:56:35
3772Sarah Johnson10K00:56:40
3871Helen AgarHorsforth Harriers10K00:57:35
39197Caroline Vernone10K00:59:44
4092Adam SimkinsLeeds FrountRunners10K01:01:01
4166Marie Robinson10K01:01:18
4298Liz Riley10K01:01:39
4364Andrea Pallister10K01:02:14
4465Cara Connor10K01:02:14
45109Lucy Hall10K01:03:05
4690Phil Smith10K01:03:18
4778Emma Schofield10K01:03:52
4887Emily Ilett10K01:03:57
4988Hannah Ilett10K01:03:57
5089Martha Ilett10K01:03:57
51145Stephen Irving10K01:06:30
5281Andy Gillies10K01:07:37
5396Dean Clapsjhaw10K01:07:40
5495Sophie Dunning10K01:07:40
5594Dean Dunning10K01:07:40
56159Steven Owen10K01:09:27
5779Pauline Wilson10K01:11:35
5880Coralin HarrisonHarrogate Harriers &AC10K01:12:07
5969Hannah Mckerchar10K01:13:10
6093John Slow10K01:14:16
6175Dot Carr10K01:16:46
6268Tula Squire10K01:17:28
6391Faye BentleyLeeds FrountRunners10K01:17:41
6476Judith Lancaster10K01:33:21
65114Richard AireyFarsley FlyersHalf Marathon1st Male01:38:20
66132Andrew LongfellowHalf Marathon2nd Male01:40:22
67150Cirilo PalenzuelaCrossgate HarriersHalf Marathon3rd Male01:43:18
68138Dennis FieldHalf Marathon01:44:30
69137Luke TurnerHalf Marathon01:46:45
70149Sean VealHorsforth HarriersHalf Marathon01:47:43
71155Lee BurrellFarsley FlyersHalf Marathon01:51:54
72156Julie Rosher-GurdFarsley FlyersHalf Marathon1st Lady01:51:54
73152Janine LeeCrossgate HarriersHalf Marathon2nd Lady01:52:15
74157Karen MunnellyRiversway Road RunnersHalf Marathon3rd Lady01:53:22
75148Mark GraydonHalf Marathon01:55:26
76126David HinchcliffePickering Running ClubHalf Marathon01:56:08
77144Sheila NorrieHalf Marathon01:56:40
78153Jamie StewartHorsforth HarriersHalf Marathon01:57:37
79112Hannah MarshallHyde Park HarriersHalf Marathon01:57:49
80136Lee WoodruffHalf Marathon01:59:02
81134Rosie EvansHalf Marathon01:59:50
82199Alan BrownRiverside Road RunnersHalf Marathon02:00:54
83131Tasmin WoodHalf Marathon02:02:26
84160Craig ChippindaleHalf Marathon02:04:02
85120Rebecca ThackrayHalf Marathon02:04:47
86118Lizzy WisePickering Running ClubHalf Marathon02:05:46
87117Jennifer WisePickering Running ClubHalf Marathon02:05:46
88124Gary ClarkHalf Marathon02:06:43
89121Lynda ParkinsonDragons Running ClubHalf Marathon02:08:39
90119Lianne DaysonHalf Marathon02:11:53
91133Robert BrownRiverside Road RunnersHalf Marathon02:12:23
92115Nicole WisePickering Running ClubHalf Marathon02:12:53
9355Amandine DriverHalf Marathon02:13:45
94158Sue ArnottBentham Beagles RCHalf Marathon02:16:15
95141Deborah HeeleyHalf Marathon02:16:57
96163Karen ThippletonTrail Running AssociationHalf Marathon02:17:33
97122Anna SharrottSt Theresas ACHalf Marathon02:17:42
98135Mark CowlingHalf Marathon02:18:26
99130Annie BownassHalf Marathon02:19:05
100154Benedicte FrewHalf Marathon02:22:25
101113Duncan ReedFarsley FlyersHalf Marathon02:28:34
102147Jill NobleBentham Beagles RCHalf Marathon02:30:02
103161Wayne CoatesHalf Marathon02:31:42
104123Chris WilsonHalf Marathon02:32:24
105143Craig FothergillHalf Marathon02:32:53
106127Oliver HolmesHalf Marathon02:35:28
107116Dean WisePickering Running ClubHalf Marathon02:49:07
10854Robert BeechPensby RunnersMarathon1st male03:08:45
109140Richard EdderyHalf Marathon03:09:15
11026Jonathon GodfreyCity of Hull ACMarathon2nd male03:20:02
111198Patricia WiercinskiHalf Marathon03:24:06
11258Neil PhillipsMarathon3rd male03:30:22
11341Jonathon CarterMarathon03:33:49
11442Marc PotterRiversway Road RunnersMarathon03:35:45
11518David Cremins100 Marathon ClubMarathon03:38:46
11652Sharon Elizabeth HardcastleMarathon1st lady03:38:54
11751William WoodheadAirecentre PacersMarathon03:53:49
11857Gareth HarlandEccleshillMarathon04:00:36
11932Michael PateMarathon04:01:19
12027Gary Wade100 Marathon ClubMarathon04:06:07
12144Andrew BurtonMarathon04:08:30
12229Beth Taylor-Jones100 Marathon ClubMarathon2nd lady04:12:20
12347Lorraine HalwoodBurden Road RunnersMarathon3rd lady04:17:29
12421Phil HammondHyde Park HarriersMarathon04:19:29
12533Andy WoodBelle Vue RacersMarathon04:40:09
12631Adele LonsdaleBlyth Runnng ClubMarathon04:51:02
12720Davina LonsdaleBlyth Runnng ClubMarathon04:51:02
12853Bekki WheatleyChapel Allerton RCMarathon04:53:48
12948Nigel WhelanLeeds FrountRunnersMarathon04:53:48
13017Hilary WharamHorsforth HarriersMarathonEarly start06:46:16
13134Shaun SandfordMarathon05:04:41
13245Emma LongfellowSt Theresas ACMarathon05:04:42
13323Diane ArmstrongBentham Beagles RCMarathon05:10:05
1343Janet LewisUltra1st lady05:10:55
13522Marie Godson100 Marathon ClubMarathon05:11:45
1367Linda FothergillMarathon05:18:20
13725Roy YoungAckworth Road RunnersMarathon05:19:24
1384Tanya RzhanovaUltra2nd lady05:19:35
1399Oliver KennedyPendle TriathlonUltra1st male05:25:58
1401Kristian HenryHorsforth HarriersUltra2nd male05:44:00
14110Andy MessengerScarborough ACUltra3rd male05:56:16
14212Stephanie Kirk-BrayUltra3rd lady06:06:35
14311Juliet PilgrimScarborough ACUltra06:10:35
1442Anna CampbellUltra06:16:22
1456Viki HindleBentham Beagles RCUltra06:18:00
1465Janet MonaghanBentham Beagles RCUltra06:18:00

Organised by

1 Orchard Mews
Rodley
West Yorks
LS13 1PQ

Diane Shaw & Cath Hirst
07550 076455 / 07891 066670