Race Calendar

Denby Dash Junior Races 2019 Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionBib NameNameClubRaceCategory TimeTimeShare
1101Thomas SchoolarDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU16B00:14:29
2108Elena InchHolmfirth Harriers ACPirate Ship ChallengeU16G00:14:42
3113Fynn SmithWakefield Triathlon ClubPirate Ship ChallengeU11B00:14:56
4136Corban BrookDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU11B00:14:57
5128Imogen AtkinsonSpenborough ACPirate Ship ChallengeU11G00:15:36
6124Graihagh TurnerPenistone Footpath Runners & ACPirate Ship ChallengeU11G00:15:36
7104Harry MollartDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU16B00:16:14
8102Abigail SchoolarDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU13G00:16:27
9129Charlie PearsonDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU13B00:16:42
10107Amos StancliffePirate Ship ChallengeU13B00:16:51
11123Flynn RogersPenistone Footpath Runners & ACPirate Ship ChallengeU11B00:16:55
12135Finlay BrookDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU16B00:17:32
13126Evan GillAckworth Road RunnersPirate Ship ChallengeU11B00:17:39
14115Harry FranklandPirate Ship ChallengeU13B00:17:39
15132Lucy HollandWakefield Triathlon ClubPirate Ship ChallengeU13G00:17:50
16131Zara EarnshawHolmfirth Harriers ACPirate Ship ChallengeU16G00:18:24
17105Lily GoodmanDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU13G00:18:29
18117Kian BallDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU11B00:18:31
19134Cole HinchcliffeBarnsley ACPirate Ship ChallengeU11B00:18:40
20127Sylvie EllisDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU11G00:18:48
21120Ben HodgsonDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU16B00:19:00
22103Evie MollartDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU13G00:19:03
23119Stanley MumfordDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU11B00:19:25
24118Victoria Worboys-HodgsonDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU13G00:19:37
25137Deacon ColdwellPenistone Footpath Runners & ACPirate Ship ChallengeU11B00:20:12
26138Mia DoughtyPirate Ship ChallengeU11G00:21:30
27112Ellie PickfordPirate Ship ChallengeU16G00:22:10
28125Onnee TurnerPenistone Footpath Runners & ACPirate Ship ChallengeU11G00:22:17
29114Holly Biggin-WilcoxPirate Ship ChallengeU13G00:22:36
30111Abigail PickfordPirate Ship ChallengeU11G00:23:49
31106Blythe StancliffePirate Ship ChallengeU11G00:23:56
32130Lucy PearsonDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU13G00:25:37
33116Zak PickfordPirate Ship ChallengeU13B00:31:40
34110Thom SouthallPirate Ship ChallengeU13B00:31:42
35109John SouthallPirate Ship ChallengeU11B00:35:52
36121Alice Sobo-AllenHolmfirth Harriers ACPirate Ship ChallengeU11G00:37:16
37122Maisie Sobo-AllenHolmfirth Harriers ACPirate Ship ChallengeU11G00:37:16
14Noah ToothillBingley HarriersDenby GallopB00:10:15
25Tom FranklandDenby GallopB00:10:47
39Jessica HillHolmfirth Harriers ACDenby GallopG00:10:53
48Noah SharpDenby Dale ACDenby GallopB00:10:54
51Robert SchoolarDenby GallopB00:11:20
67Edward AtkinsonSpenborough ACDenby GallopB00:11:56
710James FraserDenby GallopB00:12:14
812Jack DrydenDenby GallopB00:12:16
92Eliza AbdyDenby GallopG00:13:16
1015Joshua CarrDenby GallopB00:13:20
1116Archie BrookDenby GallopB00:13:36
126Henry AtkinsonSpenborough ACDenby GallopB00:14:02
1311William FraserDenby GallopB00:14:36
1414Ember PooleDenby GallopG00:18:39
153Isobele JohnstoneDenby GallopG00:18:42
1613Lexie MooreDenby GallopG00:19:35

Organised by

c/o The George Inn
Upper Denby
Huddersfield
HD8 8UE

Anne Middleton
07455 015427