Race Calendar

Eccup Junior Races 2016 Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.Position NameNameClubDistanceRace No.Category TimeTimeShare
1Alvie O'BrienValley Striders1 mile38B Yr 3 to 605:29
2Tally DiamondValley Striders1 mile5G Yr 3 to 605:34
3Freddie RodenAbbey Runners1 mile6B Yr 3 to 605:38
4Keira JonesValley Striders1 mile4G Yr 3 to 605:40
5Jamie WalkerValley Striders1 mile9B Yr 3 to 605:56
6James LangdonRothwell Harriers1 mile11B Yr 3 to 606:03
7Taylor Sebright-PickardSkyrac AC1 mile18B Yr 3 to 606:05
8Ethan Taylor1 mile41B Yr 3 to 606:09
9Jacques GoetzBradford & Airedale AC1 mile12B Yr 3 to 606:13
10Isaac Fawcett1 mile32B Yr 3 to 606:14
11Zach Taylor1 mile40B Yr 3 to 606:20
12Katarina RobinsonAbbey Runners1 mile30G Yr 3 to 606:22
13Stefan RobottomValley Striders1 mile33B Yr 3 to 606:23
13Aston BrogdenOtley AC 1 mile3B Yr 3 to 606:23
15Harriet BeaumontSkyrac AC1 mile20G Yr 3 to 606:29
16Flynn Hill1 mile35B Yr 3 to 606:31
17Oscar RodenAbbey Runners1 mile7B Yr 3 to 606:33
18Riley Slobodian1 mile29B Yr 3 to 606:34
19Ryan ClarkAbbey Runners1 mile1B Yr 3 to 606:35
20Liam BeaumontSkyrac AC1 mile19B Yr 3 to 606:40
21Matthew Cocks1 mile39B Yr 3 to 606:47
22Stanley Binner1 mile26B Yr 3 to 606:49
23Alexander Currie1 mile16B Yr 3 to 606:57
24Harry Walker1 mile25B Yr 3 to 607:07
25James BaxterSkyrac AC1 mile22B Yr 3 to 607:09
26Zach MarshValley Striders1 mile14B Yr 3 to 607:15
27Vincent Munnelly1 mile37B Yr 3 to 607:18
28Toby WalkerValley Striders1 mile10B Yr 3 to 607:20
29Mia Naylor1 mile8G Yr 3 to 607:32
30Sophie BeaumontSkyrac AC1 mile21G Yr 3 to 607:39
31Kathryn HubbardLeeds & Bradford1 mile28G Yr 3 to 607:46
32Kieran Ryan1 mile31B Yr 3 to 607:52
33Hannah Lancaster1 mile2G Yr 3 to 608:01
34Matthew Burke1 mile13B Yr 3 to 608:07
35Isaac Currie1 mile17B Yr 3 to 608:12
36Isabella Marsh1 mile15G Yr 3 to 608:29
37Jake Phelan1 mile23B Yr 3 to 608:34
38Candice Milner1 mile43G Yr 3 to 608:58
39Andrea RobottomValley Striders1 mile34G Yr 3 to 608:59
40Roisin Munnelly1 mile36G Yr 3 to 609:03
41Orla Chapman1 mile42G Yr 3 to 609:08
42Paige Phelan1 mile24G Yr 3 to 611:09
1Jenson BrogdenOtley AC2 mile52B Yr 7 to 911:24
2George SutcliffeChapel Allerton RR2 mile57B Yr 7 to 911:33
3Harry SutcliffeChapel Allerton RR2 mile56B Yr 7 to 912:00
4Theo Johnson2 mile55B Yr 7 to 912:22
5Holly DaveyOtley AC2 mile53G Yr 7 to 912:24
6Connor ClarkAbbey Runners2 mile51B Yr 7 to 912:47
7Johnnie Binner2 mile59B Yr 7 to 912:51
8Max Binner2 mile27B Yr 7 to 912:52
9Emily BaxterSkyrac AC2 mile58G Yr 7 to 913:36
10Sophia RobottomValley Striders2 mile60G Yr 7 to 913:42
11Rebecca Richard2 mile61G Yr 10 to 1216:33
12Grace MooreAbbey Runners2 mile54G Yr 7 to 916:49

Organised by

c/o RaceBest Ltd
PO Box 323
Leeds
LS16 0GA

Maureen Taylor
07590 678207