Organiser Log in

Race Calendar

Denby Dash Junior Races 2017 Results

If you have any questions about these results then please contact the race organiser.

 
Pos.PositionBib NameNameClubRaceCategory TimeTimeShare
1136Gus Dufeu-LongDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU16B00:14:06
2132Finlay AllenPenistone Footpath RunnersPirate Ship ChallengeU16B00:14:33
3115Jenson BrogdenOtley ACPirate Ship ChallengeU16B00:14:39
4127William RobertsDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU11B00:14:56
5123Cara InchHolmfirth Harriers ACPirate Ship ChallengeU16G00:15:15
6122Elena InchHolmfirth Harriers ACPirate Ship ChallengeU13G00:15:23
7111Milo WoodPeak Bog MenPirate Ship ChallengeU11B00:15:32
8109Jake ParryPirate Ship ChallengeU11B00:15:40
9133Luke GardnerMarch ACPirate Ship ChallengeU13B00:15:45
10102Thomas FarmerDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU16B00:15:47
11138Euan DadyDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU16B00:16:00
12110Jack SunderlandHolmfirth Harriers ACPirate Ship ChallengeU11B00:16:08
13114Aston BrogdenOtley ACPirate Ship ChallengeU11B00:16:14
14120Alexander CurriePirate Ship ChallengeU11B00:16:33
15103Emily WrightDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU16G00:16:40
16116Abigail BaddeleyPirate Ship ChallengeU16G00:17:09
17117Ryan BaddeleyPirate Ship ChallengeU13B00:17:09
18129Ben Worboys HodgsonDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU13B00:17:34
19112Ruby YatesHolmfirth Harriers ACPirate Ship ChallengeU16G00:17:55
20107Harry FranklandPirate Ship ChallengeU11B00:18:08
21126Tamsin WarsopDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU13G00:18:29
22139Henry RiordanPenistone Footpath RunnersPirate Ship ChallengeU16B00:18:43
23113Connor HumphreysPirate Ship ChallengeU13B00:18:50
24119Lily GoodmanDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU11G00:18:59
25130Frances Worboys HodgsonDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU16G00:19:04
26101Isabel FarmerDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU11G00:19:12
27137Alfie HeppenstallHolmfirth Harriers ACPirate Ship ChallengeU11B00:19:42
28108Humphrey HinchcliffePirate Ship ChallengeU11B00:19:51
29131Victoria Worboys HodgsonDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU11G00:19:57
30118Phoebe LaidlawDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU11G00:20:12
31128Amelie BakerNorthowram PumasPirate Ship ChallengeU11G00:20:52
32106Morgan CrussellPenistone Footpath RunnersPirate Ship ChallengeU16G00:21:50
33125Ellie ProbertDenby Dale ACPirate Ship ChallengeU11G00:21:59
34104Zoe PickfordPirate Ship ChallengeU11B00:22:09
35105Ellie PickfordPirate Ship ChallengeU13G00:23:26
36121Lucas HallPirate Ship ChallengeU13B00:24:17
37135Sam DaggPirate Ship ChallengeU13B00:34:35
38134Nuala DaggPirate Ship ChallengeU11G00:39:52
16Fynn SmithWakefield Triathlon ClubDenby GallopB00:08:57
218Matthew GardnerMarch ACDenby GallopB00:09:29
314Joseph RobertsDenby Dale ACDenby GallopB00:09:33
44James SharpWakefield HarriersDenby GallopB00:09:58
521Tadek HoldaPenistone Footpath RunnersDenby GallopB00:10:01
616Freddie BakerNorthowram PumasDenby GallopB00:10:05
719Alex WalshDenby GallopB00:10:20
810Lucas MortonDenby GallopB00:10:24
98Freddie LucasDenby Dale ACDenby GallopB00:10:30
1012Finlay HillDenby GallopB00:10:34
1120Noah SharpDenby Dale ACDenby GallopB00:11:14
1215Harry BloomfieldDenby GallopB00:11:17
132Tom FranklandDenby GallopB00:11:37
149Sophie ProbertDenby Dale ACDenby GallopG00:12:15
157Oliver PrestonDenby GallopB00:12:18
1613Jessica HillDenby GallopG00:12:21
173Emily HumphreysDenby GallopG00:12:42
1817Amelia TyasDenby GallopG00:12:55
195Daisy BaxterDenby GallopG00:14:07
201Emily CodyDenby Dale ACDenby GallopG00:14:45
2111Freddie BaxterDenby GallopB00:14:53

Organised by

c/o The George Inn
Upper Denby
Huddersfield
HD8 8UE

Anne Middleton
07455 015427